سرمایه‌گذاری در بخش تولید چهارمحال و بختیاری ۴۰ درصد رشد کرد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: میزان سرمایه‌گذاری در بخش تولید استان در سال گذشته در مقایسه با سال ۹۷ از رشد ۴۰ درصدی برخوردار شد.

سجاد رستمی شامگاه شنبه در حاشیه برگزاری ویدئو کنفرانس سراسری با معاون اول رییس‎جمهوری که به منظور بررسی عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸ برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این نشست، گزارشی از عملکرد استان ارائه شد که در مجموع با اعلام رضایت معاون اول رییس‌جمهوری مواجه شد.

وی ادامه داد: حوزه صنعت، معدن و تجارت استان در سال گذشته در حوزه تعداد جواز تاسیس صادر شده ۱۰ درصد رشد و در خصوص میزان سرمایه‌گذاری از ۴۰ درصد رشد برخوردار شد.

رستمی تصریح کرد: این میزان رشد سرمایه‌گذاری حاکی از استقبال مردم و سرمایه‌گذاران به سمت فعالیت‌های تولیدی بوده است و این مهم در تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید سهم بسزایی داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: در حوزه صدور پروانه بهره‌برداری نیز ۲۰ درصد رشد در استان محقق شد.

رستمی با اشار به سخنان معاون اول رییس جمهوری در این ارتباط ویدئو کنفرانسی، اظهار داشت: معاون اول رییس جمهوری عملکرد وزارت صنعت  ، معدن و تجارت را مطلوب ارزیابی کرد و برای سال جدید هدفگذاری شد که بر روی چه محصولاتی سرمایه‌گذاری شود.

وی، تمرکز بر تولید چادر مشکلی را از مهمترین هدف‌های وزارت صمت در این جلسه اعلام کرد و گفت: در این نشست تاکید شد که کشور سالانه به ۸۰ میلیون مترمربع چادر مشکلی نیاز دارد در حالی که هم اینک ۱۰ میلیون متر مربع چادر تولید می‌شود.

رستمی، اختصاص بسته‌های حمایتی به صنایع و اصنافی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند و همچنین اختصاص تسهیلات به واحدهای تولیدی برای افزایش ظرفیت تولید خود را از دیگر مصوبات این نشست اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی و تولیدی دارد.

این استان در برخی از محصولات از مانند چادر مشکی، آجرنسوز، مالت،موکت، خوراک آبزیان، محصولات خانگی و برخی محصولات دیگر در کشور از جایگاه و اهمیت مهمی برخوردار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =