۲۱ نفر در کردستان بر اثر حوادث شب نوروز مصدوم شدند

سنندج - ایرنا - مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اثر وقوع چند حادثه در آیین شب تحویل سال تا ساعت ۲۱ شامگاه پنجشنبه در مجموع ۲۱ نفر در این استان مصدوم شدند.

مصطفی فرامرزی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سنندج با ۹ مصدوم بیشترین آمار مصدومان را به خود اختصاص داد و تعداد افراد مصدوم بر اثر استفاده از مواد محترقه در مریوان چهار نفر، سقز سه، بیجار ۲، سروآباد، دیواندره و دهگلان نیز هر کدام یک نفر بود.
وی با بیان اینکه در شهرستان‌های کامیاران و قروه حادثه مربوط به شب نوروز گزارش نشده است، افزود: از ۲۱ نفری که مصدوم شدند، ۱۹ نفر درمان و از بیمارستان ترخیص شدند و ۲ نفر هم هنوز تحت درمان هستند.
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: ۱۸ نفر از افراد مصدوم مرد و سه نفر نیز زن بودند ضمن اینکه بیشترین مصدومیت‌ها مربوط به سوختگی و انفجار ناشی از مواد محترقه در قسمت دست و چشم است.
فرامرزی اضافه کرد: بر اثر وقوع چند حادثه در آیین چهارشنبه سوری نیز در مجموع ۵۱ نفر در استان مصدوم شدند که سنندج با ۲۱ مصدوم بیشترین آمار مصدومان را داشت.
امسال برغم توصیه ها و هشدراهای مسوولان برای عدم برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال و شب عید نوروز با توجه شیوع ویروس کرونا، متاسفانه عده ای از مردم در شهرهای مختلف استان کردستان بدون توجه به این توصیه ها اقدام به روشن کردن آتش و استفاده از مواد محترقه غیر مجاز و خطرناک کردند که این کار ضمن بر هم زدن نظم و آرامش عمومی باعث مصدوم شدن تعدادی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha