دانشجویان مشمول واجد شرایط تا پایان سال برای معافیت تحصیلی اقدام کنند

تهران- ایرنا- جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: دانشجویان مشمول واجد شرایطی که تاکنون معافیت تحصیلی دریافت نکرده‌اند و بدون مجوز در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند تا پایان سال فرصت دارند برای درخواست معافیت تحصیلی اقدام کنند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبر پلیس، سردار رحمان علیدوست افزود: در برخی موارد مشاهده می شود بعضی از مشمولان به دلیل عدم آگاهی از ضوابط و مقررات نحوه صدور معافیت تحصیلی، با ممنوعیت ادامه تحصیل از سوی وظیفه عمومی مواجه شده اند و هم اکنون نیز در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند که این سازمان در راستای مساعدت با این مشمولان و رفع مشکل آن‌ها حداکثر تا پایان سال جاری فرصت داده شده است تا نسبت به ثبت درخواست خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ اقدام کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان مشمولی که در فرصت در نظر گرفته شده برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام نکنند با محرومیت ادامه تحصیل مواجه می شوند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اضافه کرد: مشمولان غیر غایبی که در مقاطع مختلف دانشگاهی پذیرفته می شوند، بایدبا تکمیل برگ درخواست معافیت تحصیلی از سوی دانشگاه، برای اخذ معافیت تحصیلی به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ شهرستان محل تحصیل مراجعه و پس از بررسی وضعیت تحصیلی دانشجو از سوی وظیفه عمومی شهرستان محل تحصیل، معافیت تحصیلی برای آن مقطع صادر می شود.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: دانشجویان می توانند با مراجعه به بخش خدمات الکترونیکی پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی ناجا به نشانی www.vazifeh.police.ir  از آخرین وضعیت معافیت تحصیلی خود مطلع شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =