۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83685425
۰ نفر

برچسب‌ها

طالبان توافقنامه «کاهش خشونت» را نقض کرد

کابل - ایرنا - رئیس اجرایی حزب جمعیت و استاندار سابق بلخ افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان بصورت گروهی به شهرستان «زارع» بلخ و «خواجه سبزپوش» فاریاب حمله کرده اند. این حملات در حالی صورت گرفته است که توافقنامه صلح« کاهش خشونت» بین آمریکا و طالبان قرار بود از ساعت ۲۴ شب گذشته اجرایی شود.

«عطامحمد نور» امروز شنبه در صفحه اجتماعی خودنوشته است که حمله طالبان از ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد گذشته آغاز شده است.

نور افزود  این حملات در حالی صورت گرفته است که از ساعت ۲۴ شب گذشته روند عملی کاهش خشونت براساس توافق نامه صلح آمریکا و طالبان آغاز شده است.

لشکر «۲۰۹ شاهین» در شمال افغانستان نیز به رسانه های محلی این کشور گفته است که طالبان توافق نامه را نقض کرده و شب گذشته بر شهرستان های زارع بلخ و خواجه سبزپوش فاریاب حمله کردند.

گروه طالبان تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده اند اما ذبیح الله مجاهد امروز شنبه در اطلاعیه ای که به رسانه های محلی افغانستان فرستاده از افراد این گروه خواسته است که در مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی داخل نشوند.

دولت افغانستان نیز از نیروهای دولتی خواسته است که در موضع تدافعی قرار داشته باشند و از حمله به طالبان خودداری کنند اما اکنون که خبر حمله طالبان در شمال افغانستان گزارش شده است و تاکنون گزارشی در خصوص میزان تلفات منتشر نشده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =