۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83678434
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار یزد: استفاده از توانمندی بانوان در دستور کار دولت است

یزد- ایرنا- استاندار یزد با بیان اینکه از اعتماد و بها دادن به بانوان در عرصه‌های مدیریتی استان، رضایت کامل داریم گفت: استفاده از توانمندی‌های بانوان در عرصه‌های مدیریتی در دستور کار دستگاه‌های دولتی است.

محمد علی طالبی  در نشست مشترک با بانوان که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن در سالن کوثر استانداری برگزار شد با تبریک این روز به بانوان استان افزود: بانوان نقش بسیاری در تحولات دوره انقلاب داشتند که به خوبی این نقش تبیین نشده است.

وی  با اشاره به بها دادن به بانوان پس از انقلاب اسلامی اظهارداشت: انقلاب زمینه‌های نقش آفرینی بانوان در عرصه مختلف را فراهم کرد.

این مسوول به اعتماد استان در سال‌های اخیر به بانوان و ورود آنها به عرصه‌های مدیریتی اشاره کرد و گفت: از اعتماد و بها دادن به بانوان در عرصه‌های مدیریتی استان رضایت کامل داریم.

طالبی به انتخاب معاون زن در استانداری یزد اشاره کرد و افزود: با توجه به عملکرد مثبت مشاهده شده در این حوزه، وزارت کشور دیگر استان‌ها را تشویق کرد که از بانوان توانمند استانشان در بخش‌های مختلف مدیریتی بهره ببرند.

وی افزود: استفاده از توانمندی‌های بانوان در عرصه‌های مدیریتی استان در دستور کار دستگاه‌های دولتی است.

استاندار یزد با ابراز علاقه‌مندی نسبت به مشاهده بانوان در سمت های شهردار و فرماندار گفت: باید با استخراج لیستی از بانوان توانمند، از آنها در عرصه مدیریت استان بهره برد.

وی با اشاره به ورود بانوان در شوراهای شهر و روستا و در معرض رای قرار گرفتن آنها عنوان کرد: باید فضای لازم برای ورود بیشتر بانوان در عرصه انتخابات فراهم شود چرا که تعداد کنونی بانوان استان در مسوولیت‌های اینچنینی بسیار کمتر از ظرفیت‌های موجود است.

استاندار با بیان اینکه جنس مسائل مربوط به بانوان به گونه‌ای است که باید به صورت مستمر به آن پرداخته شود گفت: در همین راستا اتاق فکری به منظور برنامه‌ریزی منسجم برای ایجاد فضاهای مناسب به منظور نقش آفرینی بانوان ایجاد شود.

وی بر رویکرد استان برای فعالیت در حوزه اقتصادی دانش بنیان تاکید کرد و افزود: اقتصاد دانش بنیان بستری مناسب برای توسعه اشتغال بانوان است.

استاندار با اشاره به درصد بالای بیکاری در بین بانوان استان گفت: ایجاد بسترهای مناسب برای اشتغال بانوان، یکی از مهمترین اولویت‌های استان است.

طالبی با بیان اینکه بانوان استان ورود موفقی به عرصه کارآفرینی داشته اند عنوان کرد: از بانوان کارآفرین می‌خواهیم مشاغلی مناسب با شرایط بانوان استان ایجاد کنند.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی استانداری یزد ، وی در خصوص دفاتر تسهیل‌گری و نقش بانوان در این دفاتر، عنوان کرد: بر اساس گزارش‌های واصله، بانوان در اجرای طرح دفاتر تسهیل‌گری در محلات یزد نقشی محوری و تاثیر گذار داشته‌اند.

طالبی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به در پیش‌رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان به دنبال شکاف انداختن بین نظام و مردم هستند و حضور در انتخابات می‌تواند این توطئه را خنثی کند و بانوان می‌توانند نقش تاثیر گذاری برای افزایش مشارکت انتخاباتی داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =