ایران و روسیه دربخش علوم زمین تفاهمنامه امضا کردند

تهران-ایرنا- تفاهمنامه سه جانبه بین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ، پژوهشکده علوم زمین و یک شرکت روسی در تهران برای توسعه و تعمیق مناسبات ایران و روسیه در بخش مطالعات علوم‌زمین به امضا رسید.

به گزارش روز دوشنبه روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این تفاهمنامه را خانم علا گاوریلوا (Alla GAVRILOVA )رییس هیأت مدیره شرکت اوزائیو(OZAEO) روسیه، راضیه لک رییس پژوهشکده علوم‌زمین و جعفر عمرانی معاون زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در محل این سازمان امضا کردند.

 ارزیابی منبع معدنی و زمین‌شناسی منطقه‌ای، اکتشاف ژئوفیزیک هوایی و زمینی مواد معدنی و منابع آبهای زیرزمینی، اکتشاف آب‌های عمقی، مطالعات زمین‌شناسی، معدنکاری و زیست محیطی، سیستم اطلاعات جغرافیایی- GIS، تبادل دانش علمی و فنی، آموزش و پژوهش، برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های آموزشی، ارائه خدمات آزمایشگاهی و مشارکت در پروژه‌های بین‌المللی به عنوان اهم موارد توافق شده ایران و روسیه عنوان شده است.

به گزارش ایرنا، ایران در چارچوب برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶) دستیابی به ذخایر معدنی به وسعت ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع در برنامه دارد و پیشتر در سالهای ۹۶- ۱۳۹۲ گستره ای به وسعت 250 هزار کیلومتر مربع را اجرایی ساخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =