تخلفات انتخاباتی در کمترین زمان رسیدگی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس کل دادگستری لرستان گفت: جرایم و تخلفات انتخاباتی در کمترین زمان رسیدگی و برخورد قانونی و قاطع خواهد شد.

محمد رزم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شعب بازرسی، دادیاری، دادستانی، دادگاه کیفری ۲ و شعبه تجدیدنظر به صورت ویژه در قالب ستاد رسیدگی به تخلفات انتخاباتی اختصاص یافته است و قطعاً برخورد بسیار جدی با متخلفان انتخاباتی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه کمیته رصد انتخاباتی در دادگستری‌ لرستان تشکیل شده است، افزود: این کمیته  با مسوولیت مدیرکل بازرسی لرستان، دادستان مرکز استان و تعدادی از معاونین  فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گفته رزم، کمیته رصد، روزانه اخبار و اطلاعات انتخاباتی  را از مجاری قانونی دریافت می‌کند و عملکرد مدیران را زیر نظر خواهند داشت.

وی تاکید کرد: با مدیرانی که از امکانات دولتی برای تبلیغ  نامزدی خاص استفاده کنند در کمترین زمان ممکن برخورد قانونی و قاطع خواهد شد.

فضای مجازی در لرستان رها شده است

رییس کل دادگستری لرستان با انتقاد از وضعیت فضای مجازی در استان گفت: فضای مجازی در استان به خصوص در چند شهرستان رها شده است.

رزم افزود: در این راستا شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اینترنتی، فضای مجازی فضای و سایبری در دادگستری لرستان تشکیل شده است که این شعبه در کمترین زمان با مدیران کانال های خبری و گروههای در شبکه های اجتماعی و رسانههای در مسیر تهدید، تخریب، تشویش اذهان عمومی، تحریک اشخاص و یا هر گونه تخلفات انتخاباتی  اقدام نماید  به صورت ویژه رسیدگی و متخلفان مجازات قانونی خواهند شد.

رییس دستگاه قضا در لرستان انتخابات را یکی از مولفه‌های مهم مردمسالاری دینی و احترام به افکار عمومی دانست و گفت: دستگاه دستگاه قضایی ضمن اعلام بی طرفی نسبت به به همه کاندیداها ،در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت  مشارکت حداکثری مردم حرکت می کند.

وی بیان کرد: امیدواریم در ۲ اسفند شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای باشیم و مردم عزیز با شور و شعور سیاسی خود اقتدار ملی کشورمان را درعرصه بین الملل نشان دهند و موجب ناامیدی دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی گردند.

رییس کل دادگستری لرستان افزود: با توجه به دستورالعمل صادره از سوی رییس قوه قضاییه ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در مرکز استان و شهرستان های لرستان تشکیل شده است و این ستادها هر هفته با تشکیل جلسات تمام توان خود را جهت پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و برخورد با متخلفان انجام می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =