بهبود وضعیت پیست‌های اسکی اصفهان نیازمند رفع تعارض با منابع طبیعی است

اصفهان- ایرنا- رییس هیات اسکی اصفهان گفت: بهبود وضعیت پیست‌های اسکی این استان مستلزم رفع تعارض با امور اراضی منابع طبیعی است و امیدواریم این موضوع بزودی حل و فصل شود.

محمود یسلیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: پیست اسکی فریدونشهر در غرب استان بالغ بر ۷۰ هکتار مساحت دارد اما فقط حدود ۸.۵ هکتار آن واگذار شد و پیست اسکی افوس واقع در شهرستان بوئین میاندشت نیز شرایط مشابهی دارد.

وی اضافه کرد: چنانچه مشکل واگذاری این ۲ پیست و تعارض آن حل و فصل شود می‌توان برای بهینه‌سازی و تجهیز هر چه بیشتر آن تلاش کرد که این امر همکاری بیشتر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان را می‌طلبد.

رییس هیات اسکی اصفهان تاکید کرد: برای استانداردسازی و تبدیل پیست‌ها برای استفاده بین‌المللی نیاز است که محدوده کلی آن مشخص شود تا بتوان برای اقدامات بیشتر در آنها تلاش کرد.

وی ادامه داد: اعتبارات ناکافی هیات سبب شده که نتوانیم اقدامات خیلی موثری در این مکان‌های ورزشی تفریحی انجام دهیم.

یسلیانی تیوب سواری به عنوان یکی از تفریح‌های مردم در پیست‌های اسکی را خطرناک خواند و گفت: علاقه‌مندان به این تفریح باید به یاد داشته باشند که خطرات آن زیاد و جدی است زیرا در اثر برخورد با یکدیگر و یا موانع موجود در پیست سبب عوارضی مانند شکستگی دست پا، ضربه مغزی، قطع نخاع و یا حتی مرگ رخ خواهد داد.
رییس هیات اسکی اصفهان تصریح کرد: دوستداران برف و حضور در پیست می‌توانند با هزینه نه چندان زیاد اسکی را بیاموزند و مدرسه اسکی در پیست‌های یادشده در رده‌های سنی مختلف ثبت نام می‌کند.

پیست اسکی فریدونشهر در سه کیلومتری این شهر در دامنه کوه تسیخه قرار دارد، دسترسی به این پیست از طریق جاده ارتباطی اصفهان به الیگودرز، سه راهی فریدونشهر، پس از شهرستان فریدونشهر، جاده فریدونشهر به سیبک، سه راهی جاده روستای چغیورت امکان پذیر است.
یست اسکی افوس با فاصله ۲ کیلومتری از شهر در مجموعه گردشگری سرچشمه افوس قرار دارد.

شهرستان های فریدونشهر و بوئین میاندشت به ترتیب با ۶۰ و ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ و ۱۶۰ کیلومتری غرب استان اصفهان همجوار با رشته کوه های زاگرس مرکزی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =