فعالیت ۲۰۰ شرکت با اشتغالزایی ۷۵ هزار نفر در صنعت ماشین سازی و تجهیزات

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران گفت: در حوزه ماشین سازی و تجهیزات صنعتی ۲۰۰ شرکت بزرگ وجود دارد که ۷۵ هزار نفر در ۱۶ استان کشور در این شرکت‌ها مشغول به کار و فعالیت هستند.

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «امیرعباس اختراعی» در مراسم امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل در محل وزارت صنعت، افزود: ماشین سازی جزو پنج رشته نخستی است که برای شکوفایی بیشتر آن به توجه بیشتر نیاز داریم.

وی با بیان اینکه در جهان، ماشین‌سازی را به عنوان پیشرو و نیرو محرکه صنعت می‌شناسند، ابراز امیدواری کرد بتوانیم با الگوبرداری از واحدهای پتروشیمی موجود در شرکت‌های EPC، امکان بهبود و توسعه فعالیت‌های موجود را فراهم کنیم.

در این مراسم، رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت نیز گفت: باید از ظرفیت‌های فرهنگی و مشارکت مردم برای توسعه تولید استفاده کنیم.

«سید محمدمهدی هادوی» بیان کرد: ساخت داخل بحث ملی است و فقط مختص وزارت صنعت نیست.

وی با اشاره به اینکه صنعت، قسمت های سخت افزاری، نرم افزاری و مغزافزاری دارد، افزود: در بخش نرم‌افزاری، انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی و تخصصی باید پای کار بیایند و در بخش مغزافزاری ۶‌هزار نخبه برای بهبود کیفیت و نوآوری و شکوفایی تولید بسیج شوند.

برپایه این گزارش، تفاهم‌نامه امروز بین شرکت‌های آذرآب اراک و ماشین سازی اراک با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت در راستای داخلی‌سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی به ارزش ۶۰ میلیون یورو منعقد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =