۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۷:۱۳
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83521663
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد تولید ناخالص داخلی چین ۶.۲ درصد اعلام شد

پکن- ایرنا- اداره ملی آمار چین میزان تولید ناخالص داخلی این کشور در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی را ۶.۲ درصد اعلام کرد.

بر اساس این آمار که امروز جمعه منتشر شد تولید ناخالص داخلی این کشور در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی به ۶۹.۷۸ تریلیون یوان برابر با ۹.۸۷ تریلیون دلار آمریکا رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶.۲ درصد افزایش نشان می دهد.

طبق این آمار، میزان رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی ۶.۴، سه ماهه دوم ۶.۲ و سه ماهه سوم نیز ۶.۰ درصد بوده است این آمار نشان می دهد که رشد اقتصادی چین در سه ماهه سوم به نسبت به ابتدای سال جاری میلادی حدود ۴ صدم درصد کاهش یافته است که زنگ خطری برای چین است.

در همین حال «لی که چیانگ» نخست وزیر چین اعلام کرد که درهای چین بازتر می شود و چین از کشورهای مختلف از جمله آمریکا جهت سرمایه گذاری و همکاری در چین استقبال می کند تا به نحو احسن سود متقابل و برد برد تحقق یابد.

وی خاطر نشان کرد: چین به طور همه جانبه صنعت تولید را باز کرده و گشایش صنایع خدماتی نیز پیوسته در حال انجام است چین مطابق سطوح پیشرفته بین المللی، فضای فعالیت بازرگانی بازاری، قانونمدار و بین المللی برقرار خواهد کرد؛ برخورد یکسان با موسسات داخلی و خارجی را در پیش خواهد گرفت و حق مالکیت معنوی و انحصاری را مورد حفاظت جدی تر قرار خواهد داد.

این مقام بلندپایه چینی افزود: چین بازار عظیم یک میلیارد و چهار صد میلیونی دارد و به روز رسانی مصرف کشور فرصت تجاری و نیروی بالقوه عظیمی فراهم آورده است توسعه چین نیز فرصتی برای جهان است.

پیش از این نیز نخست وزیر چین از دولت و مسئولان مناطق مختلف کشور خواسته بود برای برون رفت از وضعیت موجود اقتصادی و کمک به رشد پایدار و جلوگیری از هر گونه چالش اقتصادی، تدابیری اتخاذ کنند.

پیش از این دولت چین رشد اقتصادی کشور را بین ۶ تا ۶.۵ درصد در سال جاری میلادی پیش بینی کرده بود اما صندوق بین المللی چول نیز میزان رشد را در سال ۲۰۱۹ میلادی تنها ۶.۱ درصد پیش بینی کرده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =