توزیع عادلانه خدمات فرهنگی هدف اصلی پویش پیک امید است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی گفت: این نهاد درصدد است تا با برگزاری پویش امداد فرهنگی با عنوان پیک امید در راستای توزیع عادلانه خدمات فرهنگی در مناطق کم برخوردار و حاشیه‌نشین شهرها و روستاها گام بردارد.

جواد زاهدی روز چهارشنبه در جشن روز کودک و در جمع دانش‌آموزان منطقه عشایری «خورخورا» در سلماس با بیان اینکه کانون و فعالیت‌های کانون به تمام کودکان این مرز و بوم تعلق دارد، اظهار داشت: طرح پیک امید در طول سال و در سراسر مناطق کم برخوردار استان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: برنامه‌های هفته ملی کودک امسال با شعار «آینده را باید ساخت» در ۲ بخش ویژه‌برنامه‌های کودکان و ویژه‌برنامه‌های مربیان، معلمان، اولیای تربیتی و والدین اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: برجسته سازی اهمیت دوران کودکی، ویژگی و نیازها و خواسته‌های کودکان، هم افزایی فعالیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای متولی کودک، ایجاد فضای با نشاط برای کودکان، توجه به هویت ملی و حقوق کودک و بهره‌گیری از آموزه‌های دینی از اهداف برگزاری هفته ملی کودک است.

نسرین پاک دوست رییس اداره آموزش و پرورش عشایر آذربایجان‌غربی نیز در این جشن گفت: بیش از ۳۵ هزار دانش آموز عشایری در استان مشغول به تحصیل هستند که فراهم کردن امکانات آموزشی، تفریحی و فرهنگی برای آنان در راستای توسعه عدالت آموزشی جزء برنامه های اداره کل آموزش و پرورش عشایر استان است.

وی اضافه کرد: نظارت مستمر از طرف اداره آموزش و پرورش عشایر در راستای توسعه عدالت آموزشی به ویژه آموزش دانش آموزان مناطق مرزی و حاشیه‌ای از اولویت‌های امسال است.

وی ادامه داد: توجه به شادی و نشاط کودکان مناطق محروم در کنار آموزش آنها امری ضروری و غیر قابل اجتناب است که در  روحیه و تقویت اعتماد به نفس آنان نقش موثری ایفا می‌کند.

اجرای نمایش عروسکی، سرود، اجرای مسابقه، اهدای کتاب و جایزه، اجرای بازی‌های بومی و محلی و ساخت کاردستی بخشهایی از این مراسم بود.

برنامه‌های هفته ملی کودک با شعار «آینده را باید ساخت» از ۱۳ تا ۱۹ مهر ۹۸ ادامه خواهد داشت.

روستای خورخورا در ۳۰ کیلومتری شهر سلماس در شمال آذربایجانغربی و منطقه ای کوهستانی و صعب العبور و با حدود ۴۶۰ نفر جمعیت قرار دارد.

۷۱۲۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =