۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۲
کد خبرنگار: 762
کد خبر: 83479734
۰ نفر

برچسب‌ها

‌پایان مهلت ارسال آثار سومین جشنواره ملی «فیلم ایثار»

تهران- ایرنا- مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پایان مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره ملی «فیلم ایثار» گفت: اختتامیه این جشنواره نیمه دوم مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری بنیاد شهید و امور ایثارگران «ایثار»، سید مرتضی حسینی افزود: پس از انتشار فراخوان سومین جشنواره ملی «فیلم ایثار» در خردادماه سال جاری، علاقه‌مندان آثار خود را در قالب فیلم‌نامه و فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع ایثار اجتماعی ارسال کردند که خوشبختانه با توجه به حجم آثار ارسالی، استقبال خوبی از این جشنواره به‌عمل‌آمده و اسامی آثار برگزیده به‌زودی اعلام خواهد شد.
وی درباره تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، اظهار داشت: درمجموع نزدیک به ۸۰۰ اثر دریافت کردیم که از این تعداد ۲۸۴ اثر برای شرکت در بخش فیلم و ۴۹۰ اثر برای رقابت در بخش فیلم‌نامه بود.
گفتنی است سومین جشنواره ملی «فیلم ایثار» با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران، انجمن سینمای جوانان ایران، شبکه یک سیما، شبکه مستند، آی فیلم و معاونت فرهنگی قوه قضاییه برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز آن نیمه دوم مهرماه برگزار خواهد شد.

بر اساس آمار بنیاد شهید، تعداد جانبازان زیر ۲۵ درصد ۳۳۱ هزار و ۵۵۵ نفر، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر ۲۳۳ هزار و ۲۶۷ نفر، جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد ۲۵ هزار و ۴۸۱ و جانبازان بالای ۷۰ درصد حدود ۹ هزار و ۶۸۸ نفر است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند. همچنین حدود ۲۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =