عراق و روسیه درباره افزایش همکاری‌های دفاعی گفت‌وگو کردند

بغداد- ایرنا- مشاور امنیتی ملی و رییس سازمان الحشد الشعبی عراق با دبیر شورای امنیت ملی روسیه دیدار و گفت وگو کرد.

"فالح الفیاض" مشاور امنیتی ملی و رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق روز دوشنبه در مسکو پایتخت روسیه با "نیکولای پاتروشف" دبیر شورای امنیت ملی این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

بیانیه دفتر الفیاض حاکی است که دو طرف در این دیدار در خصوص تقویت روابط دو کشور، همکاری های امنیتی و مبارزه با تروریسم بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار که تعدادی از مسؤولان دو کشور در حوزه های نظامی و فناوری نظامی و نیز سایر بخش های مورد همکاری حضور داشتند، اوضاع عراق و منطقه نیز بررسی شد.

الفیاض قرار است فردا سه شنبه با «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سوریه نیز دیدار و گفت وگو کند.

این چندمین سفر الفیاض به روسیه در ماههای اخیر است.

عراق و روسیه علاوه بر همکاری های دوجانبه، همچنین در چارچوب مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات با حضور ایران و سوریه، در حوزه مبارزه با تروریسم و داعش در عراق و سوریه همکاری می کنند. مقر این مرکز در بغداد است.

سفر امروز الفیاض به روسیه در حالی انجام می شود که در پی حملات هوایی هفته های اخیر به مراکز و انبارهای مهمات الحشد الشعبی و متهم شدن نیمه رسمی رژیم صهیونیستی و همکاری آمریکا، مطالبات در عراق برای افزایش قدرت دفاعی و پدافند هوایی برای مقابله با حملات هوایی افزایش یافته است.

درخواست برای خرید تجهیزات و سامانه های پیشرفته دفاع هوایی از روسیه و ایران از جمله این واکنش ها بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =