دیپلم افتخار مسابقه نقاشی «مونتانا» بلغارستان برای کانون پرورش فکری

تهران- ایرنا- سه عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با دریافت دیپلم افتخار در شمار برگزیدگان مسابقه بین‌المللی نقاشی «مونتانا» کشور بلغارستان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفتند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این مسابقه که با موضوع «موسیقی و رقص‌های مردم من» برگزار شد، از بین ۲۰۱۱ اثر رسیده از ۳۴ کشور جهان،۳ نفر از اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون موفق به کسب دیپلم افتخار این دوره از مسابقه شده‌اند.

 آناهیتا ایمانی ۱۱ ساله از مرکز فرهنگی هنری کانون سبلان و کوثر یزدان‌پرست ۱۴ ساله از مرکز فرهنگی هنری کانون پارس‌آباد هر دو از استان اردبیل و انوشه باقری ۹ ساله از مرکز فرهنگی هنری کانون شهرکرد استان چهارمحال‌بختیاری، دیپلم افتخار این مسابقه را از آن خود کرده‌اند.

همچنین یک دیپلم افتخار برای شرکت آثار گروهی موفق و متفاوت به امور بین الملل کانون اهدا شده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارسال ۶۴۰ اثر نقاشی اعضای کودک و نوجوان خود در این مسابقه شرکت کرده است.

۹۵ عنوان کتاب جدید کانون در مرحله تولید قرار دارد

۹۵ عنوان از کتاب‌های جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در طبقه‌بندی‌های سنی مختلف از سوی انتشارات کانون در مراحل مختلف تولید قرار دارد.

کتاب‌های کانون در پنج طبقه‌بندی سنی «الف»، «ب»، «ج»، «د» و «هـ» (کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۶ سال) و همچنین اولیای تربیتی تولید می‌شود و از میان ۹۵ عنوان کتابِ در دست تولید، ۱۵ عنوان (پنج عنوان سه جلدی) «کتاب، تئاتر» و یک عنوان داستان کودک با عنوان «شاید این کتاب منفجر شود» رضا موزونی در مرحله چاپ است که به زودی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

در همین حال، پنج عنوان کتاب دیگر نیز در مرحله و یا نوبت ویراستاری است که پسری از کلب مصطفی خرامان و یک هفته پر از شنبه مهدی شهشهانی از جمله این کتاب‌ها به شمار می‌رود.

همچینن ۱۶ عنوان کتاب فرهنگ‌نامه قصه‌های یلدا از دیگر کتاب‌های چاپ اول کانون است که در مرحله نمونه‌خوانی متن است.

بر اساس این خبر، کتاب‌هایی که در مرحله تصویرگری و نوبت تصویرگری است ۱۹ عنوان بوده که سیب و جیب محمدرضا شمس، به تو می‌توانم بگویم فاطمه سالاروند، ابر قلقلکی شاهده شفیعی و فقط دوست خودمی فریبا کلهر از جمله این کتاب‌هاست.

بر همین اساس، ۲۰ عنوان دیگر از کتاب‌های جدید کانون در مرحله صفحه‌آرایی است که نام نویسندگانی همچون مصطفی رحماندوست، زهره پریرخ، محمدرضا مرزوقی، فرهاد حسن‌زاده، سوسن طاقدیس، سرور کتبی و مینو کریم‌زاده در این فهرست جای گرفته است.

همچنین چند مجموعه و تعدادی دیگر از این آثار در مراحل مختلف بازبینی، طراحی یونیفرم، نمونه‌خوانی ماکت، لیتوگرافی، و فیپا و دیویی قرار دارد.

گفتنی است این محصولات به تدریج از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =