چه کسی به شما اجازه داده به ارکان نظام بتازید

تهران-ایرنا- جلیل رحیمی نماینده مردم تربت جام در تذکری به جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد گفت:چه کسی به شما اجازه داده است به مردم و ارکان نظام بتازید. چرا به وزیر، رئیس جمهوری و نماینده مردم می‌تازید و ما را غیر انقلابی خطاب می‌کنید.

«جلیل رحیمی جهان آبادی» نماینده تربت جام در جلسه علنی امروز- یکشنبه- مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: تذکر من به آقای «جواد کریمی قدوسی» نماینده مشهد و کسانی است که از ایشان حمایت کرده و این وضعیت را برای کشور ایجاد کرده اند.

وی با قرائت بیتی از بوستان سعدی «یکی بچه گرگ می‌پرورید، چو پرورده شد خواجه برهم درید»، ادامه داد: طالبان در افغانستان قیفی را برای معیار اندازه گیری ریش مردم در نظر گرفته بود و افرادی که ریش آنها با استاندارد تعیین شده این قیف نبودند، کتک می‌خوردند.

نماینده مردم تربت جام با اشاره به سفر کریمی قدوسی به شهرستان تربت جام و تهییج مردم این شهر و درج نامه مبنی بر رد صلاحیت رحیمی جهان‌آبادی به عنوان نماینده این شهر، خطاب به کریمی قدوسی افزود: شما چه کاره هستید که به وزیر، رییس جمهوری و نماینده مردم می‌تازید و ما را غیرانقلابی خطاب می‌کنید. زمانی که اجداد، بستگان و فامیل شما از افغانستان به ایران حمله می‌کردند، ما از ایران دفاع می‌کردیم.

وی ادامه داد: چه کسی به شما شناسنامه و اجازه داده که به مردم و ارکان این نظام بتازید؛ چند روز سابقه جبهه دارید و در چند عملیات شرکت کرده اید.

«پروانه مافی» نماینده مردم تهران نیز در تذکری به وزرای امور اقتصادی و دارایی و مسکن و شهرسازی گفت: در قانون اصلاح قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم متمم سال ۱۳۹۴، ۲ ماده درباره مقابله مالیاتی با شیوع پدیده خانه‌های خالی و ۲ ماده درباره اخذ مالیات از این خانه‌ها، وظایفی را برای وزارتخانه‌های اقتصاد و مسکن تعیین کرده است.

وی افزود: بیش از چهار سال از زمان تصویب این قانون می‌گذرد، دولت محترم با استنکاف از وظایف قانونی خود موجب از بین رفتن میزان قابل توجهی از درآمدهای مالیاتی شده است؛ به موجب تبصره ۷ ماده ۱۶۹ مکرر این قانون وزارت راه و شهرسازی موظف است حداکثر ظرف مدت ۶ ماه پس از تصویب این قانون سامانه ملی املاک و اسکان کشور را ایجاد کند.

«سیدناصر موسوی لارگانی» نماینده مردم فلاورجان در تذکری درباره سریال «گاندو» گفت: سریال گاندو حقایقی را برای مردم روشن کرد، اما عده‌ای به دلیل این روشنگری‌ها نگران شدند و به جای اینکه به دنبال شفافیت باشند، به دنبال کوتاه کردن آن بودند و ویژه‌خواری را نادیده گرفته و از پخش این سریال ابراز نگرانی کردند.

وی همچنین خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: خانواده شهدا چشم و چراغ ملت هستند، اما پاداش سال ۹۶ و۹۷ آنها تاکنون پرداخت نشده است در حالی که استان اصفهان ۲۳ هزار شهید در راه مملکت داده است.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۲ آن گفت: براساس این اصل روند تصویب بودجه کشور مشخص است و عملکرد اجرایی آن باید براساس مصوبه مجلس باشد.

وی با بیان اینکه سال گذشته براساس گزارش دیوان محاسبات؛ دولت حدود ۷۰ درصد از مصوبه مجلس انحراف داشته است، تصریح کرد: دولت نمی‌تواند بودجه یک دستگاه را گرو گرفته و بودجه دستگاه دیگری را فربه کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه به بودجه صداوسیما اشاره و اظهار کرد: سریال انتقادی از صداوسیما پخش شده است، اما دولت نمی تواند به صراحت طی نامه‌ای اعلام کند که در زمینه بودجه این نهاد با نظر دو نفر اقدام شود، عمل دولت در قبال بودجه صداوسیما مغایر اصل ۵۲ قانون اساسی است.

وی با اشاره به دستگیری دانشمند ایرانی در آمریکا از وزارت امور خارجه درخواست کرد: ۱۰ ماه از دستگیری یک دانشمند ایرانی که به دعوت موسسه ای به آمریکا سفر کرده می‌گذرد، از وزارت امور خارجه درخواست داریم تا این موضوع را پیگیری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =