۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۲
کد خبرنگار: 1954
کد خبر: 83365413
۰ نفر
عضو ارشد سنای پاکستان: تاریخ آمریکا پر از اشتباهات راهبردی است

اسلام آباد - ایرنا - عضو ارشد مجلس سنای پاکستان و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با تاکید بر اینکه تاریخ آمریکا پر از اشتباهات راهبردی است، گفت: واشنگتن باید بداند که این کشور نمی تواند برای دستیابی به منافع خود دیگران را مورد هجمه و تهدید قرار دهد.

سناتور «عبدالقیوم خان» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: حاکمان آمریکا باید بدانند که آنان قادر به تهدید دیگر کشورها برای منافع خود نیستند.
وی اظهار داشت: آمریکایی ها به ویتنام، عراق و افغانستان حمله ور شدند اما همه این اقدامات چیزی جز اشتباهات راهبردی کاخ سفید را رقم نزد.
سیاستمدار ارشد حزب مسلم لیگ نواز در پاکستان خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: آنان عامل اصلی بروز تنش ها در جهان و ایجاد مشکلات و رنج بیشتر برای جامعه بین الملل هستند.
وی تاکید کرد: اگر آمریکایی ها مدعی برقراری صلح در جهان هستند باید به جای تهدید دیگر کشورها به تعهدات خود در قبال عدالت بین الملل عمل نمایند.
سناتور عبدالقیوم در واکنش به ایران ستیزی آمریکا در منطقه و اعمال مجدد تحریم های ظالمانه، اظهار داشت: حاکمان آمریکایی نباید از نهادهای بین المللی و نظارتی علیه دیگر کشورها استفاده کنند یا اقتصاد این کشورها را هدف قرار دهند.
وی با تاکید بر گسترش مشارکت ایران و پاکستان در مسیر حل مشکلات منطقه ای، افزود: تلاش دو کشور برای پایداری صلح و ثبات کلیدی خواهد بود علاوه بر این برای تقویت اتحاد عالم اسلام نیز تلاش های مشترک باید تقویت شود.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان اظهار داشت: ایرانی ها هرگز به دنبال سلاح هسته ای نیستند و این موضوع را برای جهان روشن کرده اند اما دلیل ایران ستیزی دیگران این است که جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونیستی و حامی ملت های مظلوم جهان از جمله فلسطین است.
وی افزود: متاسفانه امروز حاکمیت قانون در سطح جهانی با چالش روبرو است و سازمان ملل نیز برای رسیدگی به این وضعیت عملکرد موثری از خود نشان نمی دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =