۲۹ فروردین ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۱۶
کد خبر: 81575936
۰ نفر
اسارت 26 زن فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی

تهران-ایرنا- مركز مطالعه اسرای فلسطین روز شنبه اعلام كرد كه تعداد زنان اسیر شده فلسطینی از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی طی 2 روز گذشته به 26 تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم،‌ ریاض الاشقر سخنگوی مركز مطالعه اسرای فلسطینی در گزارشی اعلام كرد كه نظامیان رژیم صهیونیستی به تازگی به منزل نسرین مصطفی محمد حمیده (31 ساله) در شهرك الدوحه در استان بیت لحم،‌ یورش بردند و پس از تخریب اسباب منزل وی و ایجاد رعب و وحشت در میان فرزندانش او را بازداشت كردند.

وی افزود كه نظامیان صهیونیست همچنین منی ابو بكر السائح همسر بسام السائح اسیر آزاد شده فلسطینی و نیز عالیه الشیخ علی عباسی (50 ساله) را نیز بازداشت كردند كه به این ترتیب شمار زنان اسیر شده در زندان های رژیم صهیونیستی طی دو روز گذشته به 26 تن رسید.

الاشقر ادامه داد كه تعداد زنان اسیر شده از سوی رژیم صهیونیستی افزایش یافته به طوری كه 78 زن و دختر فلسطینی طی 3 ماه نخست سال میلادی جدید بازداشت شدند كه بیشتر آنها در محوطه های مسجد الاقصی به اسارت در آمدند كه پس از مدتی آزاد شدند.

سخنگوی مركز مطالعه اسرای فلسطین تصریح كرد كه برای 10 تن از زنان بازداشت شده احكام مختلفی صادر شده از جمله لینا جربوتی كه از سال 2002 میلادی در بند رژیم صهیونیستی به سر می برد و دیگری منی قعدان است كه به 70 ماه زندان محكوم شده است.

وی افزود: دیما محمد سواحره نوجوان 17 ساله از قدس نیز به 18 ماه حبس محكوم شده است و هاله مسلم ابو سل نوجوان 17 ساله از الخلیل نیز به اتهام چاقو زدن به یك سرباز صهیونیستی در زندان رژیم صهیونیستی به سر می برد.

این در حالی است كه مردم غزه امروز (َشنبه) روز اسیر فلسطینی را گرامی داشتند و در اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی علیه اسیران تظاهرات كردند.

بر اساس این گزارش، از سوی دیگر 6 شهروند فلسطینی نیز روز گذشته (جمعه) در تظاهرات روز اسرا به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در كرانه باختری زخمی شدند.

از زمان اشغال كرانه باختری، شرق بیت المقدس و غزه در سال 1967میلادی توسط رژیم صهیونیستی، بیش از 800 هزار فلسطینی از سوی نظامیان این رژیم بازداشت شده و بیش از 60 نفر حین اسارت به شهادت رسیده اند.

فلسطینی ها از سال 1974میلادی روز 17 آوریل (28 فروردین) را برای بزرگداشت مقام اسرا و تجلیل از فداكاری های آن ها، روز اسرا نامگذاری كرده و به همین مناسبت هر سال در این روز در نقاط مختلف فلسطین تجمع كرده و بر ضرورت آزادی فوری اسرا تاكید می كنند.

خاورم**9329**1010