۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۶:۳۹
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83763274
۰ نفر

برچسب‌ها

جنگنده‌های ائتلاف سعودی ۳۵ نوبت یمن را بمباران کردند

تهران- ایرنا- «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن جمعه شب(به وقت محلی) اعلام کرد که جنگنده بمب‌افکن‌های ائتلاف سعودی ظرف ساعات گذشته ۳۵ بار مناطقی در یمن را بمباران کردند.

به گزارش المسیره، سریع افزود: جنگنده بمب‌افکن‌های ائتلاف سعودی مناطقی در استان‌های صعده و مأرب را بمباران کردند.

وی همچنین گفت: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی، عملیات هجومی نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی را در شهرستان مجزر استان مأرب دفع کردند.

بر اساس این گزارش، در عملیات نیروهای یمنی شمار زیادی از نیروهای وابسته به سعودی کشته و زخمی شدند.

این حملاتی در حالی صورت گرفته که «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی روز جمعه اعلام کرد که به مدت یک ماه دیگر آتش بس در یمن تمدید می‌شود.

وی گفت: این تمدید بنا به درخواست «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن صورت گرفت تا فرصت بیشتری برای پیشبرد مذاکرات دوجانبه در خصوص برقراری آتش بس دائمی فراهم آید.

روز پنجشنبه گذشته آتش بس دوهفته‌ای ادعایی پایان یافت اما یمنی‌ها می‌گویند؛ عربستان حتی چند ساعت نیز به این آتش‌بس پایبند نبوده ‌است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =