۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲:۴۹
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83763243
۰ نفر

برچسب‌ها

نیروهای یمنی پادگان نظامی «اللبنات» در جوف را آزاد کردند

تهران- ایرنا- یک مقام نظامی یمنی جمعه شب از آزادسازی پادگان نظامی «اللبنات» از اشغال نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در استان «جوف» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، این مقام نظامی که نامش عنوان نشده به این خبرگزاری گفت: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی پادگان نظامی اللبنات واقع در جوف را در عملیاتی هجومی از اشغال نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی پاکسازی کردند.

بر اساس این گزارش، شمار زیادی از نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در این حمله کشته یا زخمی شدند.

مقام نظامی یمنی اضافه کرد، نیروهای ائتلاف سعودی تلاش کردند که بار دیگر این پادگان نظامی را به کنترل در آورند که حمله آن‌ها دفع شد.

وی همچنین گفت: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی پس از پاکسازی پادگان اللبنات به سمت ارتفاعات الاقشع و روستای القشف پیشروی کردند و موفق شدند این مناطق را از اشغال نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی آزاد کنند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ماه های گذشته با انجام عملیاتی با عنوان «البنیان المرصوص» توانستند بخش های مهمی از جبهه نهم و چند شهر دیگر یمن در استان‌های «مأرب» و جوف را از دست نیروهای وابسته به منصور هادی و وابستگان عربستان آزاد کنند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار جهان