طرح توسعه میدان نفتی توسن نهایی شد/ نفت درجای میدان 507 میلیون بشکه

تهران - طرح جامع توسعه(MDP) میدان نفتی توسن از سوی پژوهشگاه صنعت نفت تهیه و به شرکت نفت فلات قاره تحویل داده شد که بر اساس آن نفت درجای این میدان 507 میلیون بشکه اعلام شده است.

به گزارش روز جمعه خبرنگار اقتصادی ایرنا، میدان نفتی توسن یکی از چند میدان نفتی در اطراف جزیره قشم است که پیش بینی می شود تولید نفت از این میدان روزانه 25 هزار بشکه به تولید نفت کشور بیافزاید.
مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره پیش از این با اشاره به انعقاد قرارداد اجرای فاز نخست این میدان، گفت: با پیمانکار طرح برای تولید روزانه 7 تا 10 هزار بشکه در فاز نخست به توافق رسیده ایم.
ˈمحمود زیرکچیان زادهˈ حجم قرارداد میدان توسن با قرارگاه خاتم الاوصیا را ٤٥٠ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: قرارداد توسعه میدان توسن با قرارگاه خاتم الاوصیا در قالب بیع متقابل(بای بک) به امضا رسیده و طراحی این پروژه به شرکت سازه واگذار شده است.
مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره با بیان این که مدت زمان اجرای این قرارداد 36 ماه پیش بینی شده است،تصریح کرد: شرح کار توسعه میدان توسن نهایی شده است و بر اساس آن چهار چاه در این میدان حفاری و یک سکوی دریایی باید در آن نصب شود و نفت تولیدی بوسیله خط لوله ٣٠ کیلومتری از مسیر دریا برای فرآورش منتقل می شود.
بر پایه این گزارش، توافقنامه طرح توسعه میدان توسن با هدف انجام مطالعات پایه، مقدمات کار و ارائه پیشنهاد فنی و مالی خرداد ماه سال 1391 میان شرکت نفت فلات قاره و قرارگاه سازندگی خاتم الاوصیا به امضا رسید.
میدان نفتی توسن در جنوب غربی جزیره قشم قرار دارد که تا مرز دریایی شمال امارات متحده عربی نیز گسترش یافته است.
اقتصام(2)**9189**1594

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال