انتقال خون کردستان برای ارسال پلاسما به کشورهای غربی بازرسی شد

سنندج - ایرنا - انتقال خون کردستان از سوی بازرسان کشور بازرسی شد تا در صورت کسب امتیازات لازم ممیزی شرکت اتریشی برای دومین سال پیاپی مجوز ارسال فرآورده های مازاد پلاسمایی به اروپا را کسب کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روز پنجشنبه با حضور معاون تضمین کیفیت و کنترل کیفی سازمان انتقال خون ایران و با هدف آماده سازی انتقال خون کردستان جهت حضور ممیزین شرکت داروسازی اوکتافارما اتریش کیفیت انجام فرآیند های فنی بررسی و ارزیابی شد تا برای ممیزی بازرسان این شرکت آماده شود.
این بازرسی توسط تیم سه نفره تشکیل شده از معاون تضمین کیفیت و کنترل کیفی، مدیرکل دفتر مستندات و مسئول ارسال پلاسمای ستاد مرکزی سازمان انتقال خون ایران انجام شد .
معاون تضمین کیفیت و کنترل کیفی سازمان انتقال خون ایران در جریان این بازرسی ارسال پلاسما به کشورهای اروپایی را نقطه عطفی در ارتقاء محصولات برشمرد و گفت: سازمان انتقال خون ایران توسط وزارت بهداشت و شرکت های تولید داروی اروپایی بازرسی می شود .
صدیقه امینی کافی آباد افزود: این بازرسی ها فرصت خوبی برای سازمان انتقال خون ایران و ادارات کل استانی است تا فرآیند های انتقال خون به صورت مستمر ارتقاء یابد.
وی بر اهمیت اجرای دستورالعمل های سازمان انتقال خون تاکید و اضافه کرد: هر فرآیندی در انتقال خون بر اساس یک دستورالعمل مکتوب است بنابراین آنچه در کردستان انجام می شود با آنچه در تمام ایران به انجام می رسد یکسان است و پرسنل آموزش های یکسانی نیز دریافت می کنند.
وی ممیزی را فرآیندی سیستماتیک دانست و گفت: ممیزی در انتقال خون با هدف کسب شواهد عینی و ارزیابی آنها بر مبنای واقعیت برای تعیین میزان برآورده شدن معیارها و استاندارد های ملی و بین المللی انجام می شود.
امینی با یادآوری اینکه فرآیند های نظارتی از رگ اهداکننده آغاز و تا رگ گیرنده ادامه می یابد، خاطرنشان ساخت: هر اهداکننده خون، دارای یک شماره شناسایی است و برای هر شماره بیش از چهار هزار داده محرمانه ثبت شده وجود دارد.
وی هدف از این بازرسی را رفع کاستی ها، تصحیح و بهبود بخشی فرآیندها جهت آماده سازی انتقال خون کردستان برای ورود ممیزین شرکت تولید دارو اوکتافارما اتریش بیان کرد.
آزمایشگاه ها، کلینیک اهداکنندگان خون، گروه های آموزش و تضمین کیفیت، اداره کنترل کیفی، سردخانه های نگهداری محصولات، انبارهای نگهداری مواد و تجهیزات و آرشیو مستندات طی دو روز بازرسی شد.
پیشتر کیفیت محصولات تولیدی انتقال خون کردستان توسط شرکت MIC، سازمان بین المللی صادر کننده گواهینامه و ارائه دهنده خدمات آموزشی و Csl Plasma، یکی از معتبرترین شرکت های اروپایی تولید داروهای مشتق از پلاسما مورد ارزیابی و تایید قرار گرفته بود.
9937/ 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال