مدرس فیفا: توسعه فوتبال زنان باارتقا علمی مدیران ورزش میسراست

تهران - رییس دپارتمان فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال بر این باور است که برگزاری دوره های مدیریت ورزش می تواند مدیران و فعالان ورزشی را به علم روز تجهیز کرده ودر چنین شرایطی زمینه برای توسعه فوتبال بویژه فوتبال زنان فراهم خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ˈپریا شهریاریˈ که به تازگی ازسوی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) به عنوان مدرس مدیریت انتخاب شده است، گفت: مهم ترین مشکل در حوزه ورزش زنان نداشتن حامی مالی است که در رشته های مختلف فوتبال چون فوتبال ساحلی و فوتسال نیز قابل مشاهده است و ارتقاء سطح علمی مدیران باشگاه ها می تواند مشکل فوق را در سطح قابل توجهی برطرف کند.
وی ادامه داد: نبودحامی مالی مانع از حضور تیم ها در رقابتهای لیگ و یا انصراف از ادامه آن می شود که درنهایت ضربه غیرقابل جبرانی به بدنه ورزش زنان وارد می کند.
شهریاری که موفق شده است از بین هشت مدرس دوره نهایی مدیریت فیفا به عنوان برترین این دوره را به پایان برده وانتخاب شود، اضافه کرد: آموزش دوره مدیریت فیفا شامل بحث های مختلف چون باشگاه داری، مدیریت ساختار فدراسیون های ورزشی، بازاریابی، برنامه ریزی و تمامی بخش های مرتبط با مدیریت ورزش است که درنهایت موجب ارتقافوتبال درسطح ملی وبین المللی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حوزه بین الملل باید به عنوان مدرس مدیریت فیفا در کشورهای مورد نظر این نهاد بین المللی فعالیت کنم افزود: در حوزه ملی ، بنا بر خواست کمیته آموزش فدراسیون فوتبال و تمایل مدیران هیاتها و باشگاهها برنامه هایی برگزار خواهد شد.
شهریاری متولدسال 1363است ودرحال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی تحصیل می کند و درسه سال گذشته در سه دوره آموزش مدیریت فیفا شرکت کرده و از مجموع هشت نفر برتر مرحله سوم این دوره ها به عنوان برترین نفر انتخاب شده است.
وی با بیان اینکه محجبه بودن یک زن مسلمان در فضاهای آموزشی بین المللی نه تنها مشکلی برای فرد فراهم نمی کند، بلکه بسیار مورد توجه نیز قرارمی گیرد، گفت: در این دوره ها رقابت بسیار تنگاتنگی وجود دارد و اگر من سطح اطلاعاتم را با مطالعه زیاد افزایش نداده بودم قطعا در این دوره آموزشی موفق نمی شدم.
وی بالاترین لذت یادگیری را آموزش آموخته ها به سایرین دانست وگفت: امیدوارم علاوه بر حضور در دوره های بین المللی مدیریت فیفا در سایر کشورها ، بتوانم دوره های مدیریت زیادی برای مدیران و مربیان فوتبال برگزار کنم تا به ارتقا این رشته در کشور کمکی کرده باشم.
شهریاری کمبود مربیان بین المللی زنان در کشور را از دیگر مشکلات فوتبال زنان عنوان کرد و گفت: درایران مربیان زن بسیار خوبی فعالیت می کنند و برای حذف فاصله آنان با مربیان بین المللی باید شرایط برای حضور در دوره های اموزش مربیگری بین المللی در داخل و یا خارج کشور فراهم شود تا قسمت دیگری از مشکلات فوتبال زنان برطرف شده و به سطح بین المللی و استاندارد این رشته نزدیک شویم .
پریا شهریاری پس از شرکت در سومین دوره مدیریت فیفا در کشور نپال از سوی ˈجورج نپفر ˈ رییس بخش توسعه فنی و آموزشی فیفا به عنوان مدرس مدیریت این نهاد انتخاب شد.
ورزشی (4)**1828**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال