امیرعبداللهیان از دانشگاه جامعه المصطفی و مرکز درمانی هلال احمر در کینشازا بازدید کرد

تهران- معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه که به جمهوری دموکراتیک کنگو سفر کرده است، به اتفاق هیات همراه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کینشازا از دانشگاه جامعه المصطفی (ص) و مرکز درمانی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری دموکراتیک کنگو، «حسین امیرعبداللهیان» به عنوان فرستاده ویژه رییس جمهوری کشورمان به منظور تسلیم پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حسن روحانی» به همتای خود و نیز مذاکره و تبادیل نظر درباره توسعه مناسبات دو جانبه در راس هیاتی به جمهوری دموکراتیک کنگو سفر کرده است.

*** بازدید از دانشگاه اسلامی جامعه المصطفی (ص)
معاون وزیر امور خارجه امروز (سه شنبه) از دانشگاه اسلامی جامعه المصطفی (ص) بازدید و مورد استقبال مدیر، کارکنان، اساتید و دانشجویان این دانشگاه قرار گرفت.
وی با حضور در کلاس درس دانشجویان و اساتید راجع به نحوه مسائل آموزشی با آنها به گفت و گو پرداخت و پس از بازدید از کتابخانه و دیگر بخش ها، با «حسینی» مدیر این دانشگاه در خصوص رشته های تحصیلی، تعداد اساتید و دانشجویان، مشکلات و امکانات آموزشی و نیز فرسودگی ساختمان به گفت و گو پرداخت.
هم اکنون 120 دانشجو در سه رشته در این دانشگاه که در منطقه فقیر نشین شهر کینشازا واقع است، مشغول تحصیل هستند.
امیرعبداللهیان در این بازدید بر لزوم توجه بیشتر مراکز ذیربط ایرانی بر فعالیت ها و رفع برخی کمبودها تاکید کرد.

*** بازدید از مرکز هلال احمر
معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به همراه هیات همراه و سفیر جمهوری اسلامی در جمهوری دموکراتیک کنگو، از مرکز درمانی هلال احمر در کینشازا بازدید کرد.
وی پس از بازدید از بخش های مختلف درمانه و دیدار با بیماران و پزشکان، رهنمودهای لازم نسبت به پربارتر شدن خدمات مرکز درمانی کشورمان به دکتر نوربخش مدیر این مرکز ارائه کرد.
امیرعبداللهیان بر لزوم توجه بیشتر هلال احمر کشورمان نسبت به مراکز درمانی هلال احمر در آفریقا تاکید کرد.
وی با توجه به اصول سیاست خارجی کشورمان در آفریقا به تلاش برای گسترش این مراکز به ویژه در مناطق محروم کشورهای این قاره با همکاری سایر دوایر دولتی، این اقدامات را موثر و مفید دانست و آن را یکی از مهم ترین راه ها برای شناخت جمهوری اسلامی ایران از سوی مردم آفریقا بیان کرد.
سیام(1)**9129**1572

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال