امام جمعه‌ سمنان: عملکرد بنیاد برکت در جامعه چشمگیر است

سمنان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ سمنان گفت که عملکرد بنیاد برکت در کارهای خیرخواهانه سراسر کشور چشمگیر و مثبت است.

آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان سمنان قدم‌های خیر و مبارکی برداشته است و باید اقشار جامعه مدیون تلاش‌های بی‌منت این نهاد بزرگ خیرخواه باشند.
وی اظهار داشت: بنیاد برکت در برنامه‌های اشتغال‌زایی، آموزشی و رفاهی در استان سمنان قدم‌های مبارکی برداشته است و بنده از مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به دلیل تلاش‌های دلسوزانه در استان تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی اضافه کرد: در چند سال گذشته برای همه مردم و مسئولان ثابت شده است که در هر نقطه‌ای از کشور نیاز به محرومیت‌زدایی باشد در کم‌ترین زمان ممکن بنیاد برکت حضور فعال داشته است.
آیت‌الله شاهچراغی اضافه کرد: برنامه‌های عمرانی بنیاد برکت خداپسندانه، مورد رضایت رهبر معظم انقلاب و مردم پسندانه است و برآورده کردن توقعات مردم از اهداف اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که با چنین نهادهای خیرخواه تحقق یافته است.
امام‌جمعه‌ سمنان تصریح کرد: باید از رهبر معظم انقلاب به دلیل حمایت‌های معنوی از کارهای خیر تشکر کرد و با این برنامه‌ها دلگرمی خاصی در میان مردم و مسئولان ایجاد شده است.
وی خاطر نشان کرد: در بسیاری از روستاهای استان آب آشامیدنی و مدرسه نداشتیم که با کمک‌های بنیاد برکت بخش عمده‌ای از مشکلات مردم در مناطق محروم این استان رفع شده است.
نماینده‌ ولی فقیه در استان سمنان ادامه داد: ساخت مدرسه‌ شهید ملاکاظمی از نمونه‌های بسیار ارزشمند بنیاد برکت در استان سمنان است که بخش قابل توجهی از اعتبارات ساخت این مدرسه را این نهاد ارزشی اهدا کرده است.
بنیاد برکت تاکنون برای اجرای 24 طرح متنوع توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، ساخت مدرسه، خدمات سلامت و ... در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته استان سمنان 633 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
این طرح‌ها جمعیتی بالغ بر 93 هزار نفر را که در 7 شهرستان، 11 بخش و 17 روستا ساکن هستند، تحت پوشش قرار داده است.
از جمله‌ این طرح‌ها می‌توان به 5 طرح توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، 17 طرح زیربنایی، آموزشی و فرهنگی و دو طرح در حوزه‌ سلامت و حمایتی اشاره کرد.
بنیاد برکت در هشت سال گذشته برای بیش از 166 هزار نفر شغل پایدار در مناطق محروم سراسر کشور ایجاد کرده است که یکی از اهداف مهم عمل به اقتصاد مقاومتی تلقی می‌شود.
بنیاد برکت در آذرماه سال 86 ایجاد شد و محرومیت‌‌زدایی، سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور را در دستور کار دارد.
7339/6026/
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار دهنده : جانعلی فتحی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال