جهاداسلامی به صهیونیستها برای عواقب سرکوب فلسطینیان هشدار داد

تهران- ایرنا- «مصعب البریم» سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین جمعه شب در واکنش به سرکوب تظاهرات مردم فلسطین در مرز غزه و سرزمین های اشغالی، تأکید کرد: رژیم صهیونیستی بزودی خواهد فهمید سرکوب و تروریسم، تنها باعث نابودی این رژیم و ارتش آن خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، البریم با انتشار بیانیه ای افزود: جهاد اسلامی رژیم صهیونیستی را مسؤول عواقب و نتایج هدف قرار دادن تظاهرات کنندگان فلسطینی در مرز غزه می داند.
سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: مردم فلسطین تسلیم نمی شوند و تظاهرات ما تا زمان آزادی فلسطین و بازگشت فلسطینی ها به سرزمین خود ادامه خواهد داشت.
در این بیانیه همچنین تصریح شده است که زمان انتقام خون شهدا فرا خواهد رسید و مردم فلسطین، چه امروز و چه در گذشته با حضور در راهپیمایی تأکید کردند که مبارزات آن ها تا زمان احقاق حقوقشان ادامه خواهد داشت و در موضوع شکستن محاصره غزه، سازش نخواهند کرد.
وزارت بهداشت فلسطین در غزه، روز جمعه اعلام کرد که در چهل و ششمین هفته از برگزاری تظاهرات بازگشت در مرز این باریکه و سرزمین های اشغالی، دو فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی شهید و 17 نفر دیگر زخمی شدند.
راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از 30 مارس گذشته (10 فروردین) جمعه هر هفته همچنان در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.
با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، در 24 اردیبهشت در اقدامی تحریک آمیز، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.
شمار شهدای فلسطینی در راهپیمایی بزرگ بازگشت از آغاز تاکنون به 272 نفر رسیده و 25 هزار نفر دیگر نیز در این تظاهرات مسالمت آمیز به دست ارتش رژیم صهیونیستی زخمی شده اند.
شبک**9365**1504

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال