پرواز مستقیم تهران - لاهور گامی دیگر در توسعه روابط ایران و پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - با برقراری پرواز مستقیم در مسیر تهران به لاهور از سوی شرکت هواپیمایی ایرانی 'ماهان'، گام دیگری در توسعه روابط دو کشور ایران و پاکستان به ویژه در بخش تجارت و رونق گردشگری برداشته می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا بر اساس برنامه پیش بینی شده، قرار است پرواز رفت و برگشت تهران به لاهور از 18 دسامبر- 27 آذرماه - امسال روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته برقرار شود.
لاهور از شهرهای مهم پاکستان به ویژه در بخش فرهنگی است و به 'قلب پاکستان' مشهور است و برقراری این پرواز می تواند به عنوان گامی موثر در توسعه روابط دو جانبه ایران و پاکستان و رونق گردشگری مطرح شود.
28شهریورماه، نخستین پرواز مستقیم بین پایتخت های ایران و پاکستان انجام شد و با فرود شرکت هواپیمایی ایرانی 'کیش ایر' در فرودگاه اسلام آباد، گام دیگری در راستای توسعه مناسبات دو کشور همسایه برداشته شد.
پرواز مستقیم تهران به اسلام آباد نیز در حال حاضر هر دوشنبه از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تهران عازم اسلام آباد شده و عصر همان روز نیز اسلام آباد را به مقصد تهران ترک می کند.
پرواز مستقیم تهران - اسلام آباد باعث شده تا زمان سفر بین دو پایتخت را که پیش از این به دلیل مسیرهای ترانزیت گاهی به حدود 20 ساعت نیز می رسید، به سه ساعت کاهش یابد ضمن اینکه کاهش قابل ملاحظه ای را در هزینه سفر بین دو پایتخت موجب شد.
با راه اندازی برقراری پرواز مستقیم در مسیر تهران به لاهور، تعداد پروازهای مستقیم میان ایران و پاکستان به پنج پرواز افزایش می یابد.
شرکت هواپیمایی ایران ایر هفته ای یکبار (روزهای پنجشنبه) پرواز رفت و برگشت تهران-کراچی دارد.
شرکت هوایپمایی 'تابان' ایران نیز هفته ای یک پرواز مستقیم مشهد- لاهور دارد و اخیرا نیز شرکت هواپیمایی ماهان اقدام به راه اندازی آزمایشی پرواز مشهد-لاهور کرده است.
برقراری پرواز مستقیم تهران - اسلام آباد پیش از این به عنوان پشتوانه و اعتبار برای تقویت همکاری های تجاری و اقتصادی میان دو کشور محسوب شد.
به گزارش ایرنا همه ساله صدها هزار نفر از مردم پاکستان قصد سفرهای زیارتی، سیاحتی و تجارتی به ایران می کنند و افزایش پروازهای مستقیم میان شهرهای بزرگ دو کشور به ویژه دو پایتخت، می تواند ضمن فراهم کردن سهولت و امنیت بیشتر برای مسافران، کمک قابل توجهی به رونق بیشتر صنعت گردشگری هر دو کشور باشد.
آساق**6125**سیدبهادر حسینی**انتشاردهنده: 1577**حسن حسین زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال