رئیس مرکز جهانی خلاقیت در مالزی :

اردوهای علمی پژوهشی برون مرزی آثار ارزشمندی برای نظام آموزشی دارند

کرج-ایرنا- رئیس مرکز جهانی خلاقیت درمالزی گفت: اردوهای علمی پژوهشی برون مرزی آثار ارزشمندی برای نظام آموزشی دارند.

به گزارش ایرنا عبدالرضا کردی روز شنبه در نشست با فرهنگیان اعزامی آموزش و پرورش ناحیه یک کرج به اردوی علمی - پژوهشی مالزی افزود: در دین مبین اسلام ، قرآن کریم ، نبی اکرم (ص) و سایر ائمه (ع ) به آموختن علم و یادگیری آن توصیه های زیادی شده است.
وی اظهار کرد: یادگیری علم و دانش از طریق آموزش و کسب تجربه سبب رشد شاخص های عملکرد افراد یک جامعه در امور فردی و اجتماعی به ویژه امور آموزشی - تربیتی را در پی دارد.
وی بیان کرد:این سفر در راستای دانش افزایی، تبادل اطلاعات علمی - تجربی در حوزه امور تعلیم و تربیت ،تغییر نگرش در سبک مدیریت مدارس ، کیفیت بخشی در فرآیند یادگیری، بازدید میدانی از مدارس بین المللی ، محلی ، اسلامی ، دانشگاهها ، مراکز فرهنگی و زیست طبیعی برای فرهنگیان ایرانی برنامه ریزی و تدوین شده است.
وی با اشاره به اینکه تا کنون 32 گروه بازدید کننده علمی - پژوهشی از فرهنگیان ایران اسلامی به مالزی اعزام شده اند خاطر نشان شد: اکنون سی و سومین گروه بازدید کننده از آموزش و پرورش ناحیه یک کرج البرز به مدت یک هفته به مالزی اعزام می شوند.
رئیس مرکز جهانی خلاقیت در مالزی گفت: در این اردوی علمی - پژوهشی فرهنگیان اعزامی از ساعت 8 صبح تا 5 عصر دوره های آموزشی - بازدیدی را انجام می دهند و عصر ها از تعدادی مراکز تفریحی ، تجاری با حضور راهنمای سفر بازدید می کنند.
کردی در ادامه تشریح بازدید میدانی و مشاهده ای از مدارس و دانشگاه های مالزی در این سفر پرداخت و یادآور شد: همه فرهنگیان اعزامی از آموزش و پرورش ناحیه یک کرج در این اردوی علمی - پژوهشی باید به قوانین و ضوابط نگاه خاص داشته باشند و با رعایت نظم و حضور به موقع بستر مناسب را برای اجرای طرح های آموزشی - بازدیدی پیش بینی شده در این سفر را فراهم آورند.
وی گفت: در سفر هایی که تا کنون ازگروه فرهنگیان ایران به مالزی انجام شده است، گروه اول اعزامی از ناحیه یک کرج که دو سال قبل به مالزی اعزام شده بودند رتبه اول گروه علمی - پژوهشی از ایران را به دلیل رعایت قوانین و ضوابط آموزشی- بازدیدی را به خود اختصاص داده اند.
معاون پژوهش و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش ناحیه یک کرج نیز در این نشست گفت: در این سفرکه یک هفته بطول می انجامد ده نفر از فرهنگیان این ناحیه شرکت می کنند.
اعظم قطبی زاده افزود: آشنایی با روش یادگیری تاثیر گذار ، تغییر در نوع نگرش مدیریت مدارس، ایجاد زیر ساخت های لازم در مدارس برای کیفیت بخشی امورآموزشی را از جمله اهداف این اردوی علمی - پژوهشی را تشکیل می دهد.
وی از توانمند سازی نیروی انسانی به عنوان یک عامل تاثیر گذار در شاخص فرآیند تعلیم و تربیت در جامعه یاد کرد و خاطرنشان شد: برای دومین بار است که فرهنگیان ناحیه یک کرج به اردوی علمی - پژوهشی مالزی اعزام می شوند.
2819/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال