کارشناسی مسائل سیاسی:

ساختار کنونی نظام بین الملل ساختاری در حال گذار است

تهران- ایرنا - یک استاد دانشگاه و کارشناس مسایل سیاسی، ساختار کنونی نظام بین الملل را ساختاری در حال گذار قلمداد کرد و گفت: کوچک ترین اتفاق در گوشه ای از جهان باعث آشوب در نقطه ای دیگر از جهان خواهد شد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از روابط عمومی نهاجا، دکتر «مهدی مطهرنیا» در مراسم آگاه سازی سیاسی فرماندهان و مسوولان فرماندهی آموزش های هوایی شهید خضرایی، ضمن بررسی روند تحولات بین المللی، درک بیشتر از رخدادهای گوناگون را نیازمند شناخت ساختار نظام بین الملل دانست.
این کارشناس مسایل سیاسی ادامه داد: ما اکنون در یک ساختار در حال گذار که مخالف ثبات است، زندگی می کنیم و بر اساس این تئوری، در ساختار در حال گذار باید همیشه با مدیریت بحران که نیازمند انسجام و اتحاد ملی است جوامع را اداره کرد. چون مدیریت سنتی دیگر جوابگو نخواهد بود.
مطهر نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره توافق هسته ای ایران با گروه موسوم به 1+5 خاطرنشان کرد: توافق ژنو 3، یک توافق در حال گذار است که بهترین گزینه کشور ما در این شرایط بوده است.
وی تصریح کرد: پرونده هسته ای ایران یک پرونده ملی است که هزینه آن را تک تک ملت ایران می پردازند.
این استاد دانشگاه افزود: تصور اشتباهی است اگر فکر کنیم پرونده هسته ای ایران در حال حل شدن است زیرا آمریکا نشان داده که همیشه دنبال بهانه بوده و از جمله آن بهانه تراشی ها می توان به پرونده حقوق بشر، تروریسم و برنامه موشکی ایران اشاره کرد.
اجتمام**7268**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال