فعال کارگری: مالیات، ابزار مبارزه با دشمن در جنگ اقتصادی است

تهران –ایرنا- نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: همانگونه که در سالهای جنگ تحمیلی، همه مردم دست به دست هم دادند تاجلوی دشمن متجاوز را بگیرند،امروز نیزپیروزی درجنگ اقتصادی، نیازمند یک همبستگی ملی است و مالیات به عنوان یک ابزار برای مقابله با جنگ اقتصادی محسوب می شود.

«ناصر چمنی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همانگونه که در زمان جنگ تحمیلی، همه مردم یکصدا در برابر دشمن متجاوز ایستادگی کردند، امروز نیز با پرداخت مالیات باید یاری‌گر نظام باشیم.
وی در ارتباط با وضعیت معیشتی کارگران در بودجه سال 98 گفت: «نمایندگان مجلس نباید فراموش کنند که در افزایش 20 یا 25 درصدی حقوق در سال 98، تنها کارمندان دولت را در نظر نگرفته و کارگرانی که با حداقل دستمزد به کار مشغول هستند را نیز مد نظر قرار دهند. در کنار آن، دولت محترم نیز ردیف بودجه‌ای را برای میلیون‌ها کارگر حداقل بگیر کشور در نظر بگیرد»
نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصادی، مالیات بهترین راهکار دولت برای تامین بودجه مورد نیاز برای سال 98 است، تاکید کرد: «نکته عجیب برای بنده، برخورد برخی کارفرمایان با مقوله مالیات است. سالهاست شاهد این هستیم که برخی کارفرمایان در مواجهه با مقوله مالیات، کارگران را سپر بلای خویش می‌کنند. به این مفهوم که اعلام می‌کنند در صورت عدم کاهش بدهی مالیاتی، ناچار به تعدیل نیرو هستیم»
وی ادامه داد: «چنین موضوعی پذیرفتنی نیست. اگر بخواهیم صریح باشیم، باید بگوئیم که قانون‌گریزی بخشی از جامعه کارفرمایی ما سبب شده است تا کارگران، وجه‌المصالحه این افراد قرار گیرند. ما از دولت محترم این توقع را داریم که ضمن حمایت از جامعه کارگری، از حق خود در دریافت مالیات قانونی عدول نکند»
رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه حتی بخشش مالیاتی این افراد هم نمی‌تواند سودی برای کارگران تحت پوشش آنها داشته باشد، خاطرنشان کرد: «چنین افرادی تنها به منفعت خویش می‌اندیشند و حاصل هر نوع بخشودگی مالیاتی، تنها از آن آنهاست و در صورت عدم بخشودگی نیز، برخورد قهری و تعدیل، دامن‌گیر کارگران مظلوم خواهد شد»
وی با تاکید بر اینکه در شرایط کاهش فروش نفت، دولت می‌بایست به مقوله مالیات نگاه جدی‌تری داشته باشد، گفت: «آفت این مقوله صحیح، دور زدن قانون است. وقتی همه جامعه می‌پذیرند که پرداخت مالیات یک وظیفه همگانی است، جای استثنا باقی نمی ماند»
چمنی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در رابطه با جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: «باید همه بپذیریم که در حال حاضر وارد یک جنگ تمام عیار اقتصادی شده‌ایم. هر جنگی نیز قواعد خود را دارد. همانگونه که در سالهای جنگ، همه مردم دست به دست هم دادند تا جلوی دشمن متجاوز را بگیرند، امروز نیز پیروزی در این جنگ، نیازمند یک همبستگی ملی است»
وی ادامه داد: « زمان جنگ، یک نوجوان از جان گذشته حاضر بود با خوابیدن بر روی سیم‌های خاردار، محل عبور یک گردان باشد تا مبادا به عملیات لطمه وارد شود؛ حال چه شده است که در جنگ امروز، برخی نهادها و سازمان‌ها حاضر به حضور در این جنگ نیستند»
نائب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران تاکید کرد: «همه موظف هستیم که در مسیر پیش رو، پشتیبان دولت باشیم. در این میان فرار مالیاتی، چیزی جز ضربه زدن به پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود»
سیام**3202**1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال