چهل سالگی انقلاب

جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در پاکستان برگزار شد

اسلام آباد-ایرنا-مراسم باشکوه جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دوشنبه شب با حضور ایرانیان مقیم پاکستان، تعدادی از مقامات و مسئولان این کشور و سفرا و دیپلمات های کشورهای مختلف مقیم اسلام آباد برگزار شد.

در این مراسم که در محل 'هتل ماریوت' شهر اسلام آباد برگزار شد، 'مهدی هنردوست' سفیر ایران پذیرای مقامات و میهمانان عالی رتبه شرکت کننده در جشن پیروزی انقلاب بود.
'فهمیده میرزا' وزیر فدرال پاکستان در امور هماهنگی ایالات به نمایندگی از رئیس جمهوری و نخست وزیر این کشور میهمان ویژه مراسم چهل سالگی انقلاب بود و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به میزبانان تبریک گفت.
وی طی سخنانی ایران را همسایه و دوست نزدیک پاکستان توصیف کرد و گفت: دولت پاکستان از گسترش روابط با ایران استقبال می کند.
مهدی هنردوست سفیر کشورمان نیز با اشاره به دستاوردها و پیشرفت های عظیم ایران در حوزه های مختلف علمی، صنعتی، پزشکی و ... ، این دستاوردها را مرهون انقلاب اسلامی و از دستاوردهای انقلاب برای مردم ایران دانست.
دانش آموزان ایرانی مجتمع آموزشی امام حسین (ع) در آغاز این مراسم سرود ملی ایران و سپس پاکستان را به سمع حاضرین رساندند و سپس هنرمندان اعزامی از کشورمان نیز برنامه موسیقایی اجرا کردند.
همچنین تعداد قابل توجهی از مسوولان دولتی، روسا و اعضای ارشد احزاب و گروه های سیاسی و مذهبی پاکستان و اصحاب رسانه در این مراسم حضور داشتند.
علاوه بر مقامات و مسوولان پاکستانی، سفرا، کارداران و وابستگان نظامی، فرهنگی و سیاسی برخی کشورهای مقیم اسلام آباد در این مراسم حضور یافتند و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با تقدیم تاج و دسته های گل، به میزبانان تبریک گفتند.
جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همزمان با جشن های باشکوه در سراسر میهن اسلامی و در کشورهای مختلف جهان، همه ساله به همت سفارت کشورمان در اسلام آباد برگزار می شود.
در این مراسم همچنین کیک نمادین 40 سالگی انقلاب اسلامی و هفتادمین سال تاسیس روابط ایران و پاکستان برش خورد.
در طول ایام دهه مبارک فجر نیز جشن ها و مراسم مختلفی ازسوی نهادهای ایرانی در پاکستان از جمله رایزنی سفارت ایران، خانه های فرهنگ در ایالات مختلف و مجتمع آموزشی امام حسین (ع) در اسلام آباد به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی برگزار شد.
شبک**آساق*274**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر