جشنواره فیلم کوتاه نهال با آیین بزرگداشت علی حاتمی گشایش یافت

تهران- ایرنا- دوازدهمین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال با برگزاری آیین بزرگداشت زنده یاد علی حاتمی کارگردان نامدار ایرانی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، آیین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره فیلم دانشجویی نهال عصر امروز(دوشنبه) با برگزاری مراسمی تحت عنوان آیین «چراغ خاموشی نیست» که به بزرگداشت مرحوم علی حاتمی اختصاص داشت آغاز به کار کرد.
جمشید مشایخی در این مراسم با اشاره به اینکه من به دنبال آن سفر بی بازگشت بودم گفت: اما امشب وقتی در جمع شما دانشجویان پرشور قرار گرفتم انرژی دوباره ای برای فعالیت و زندگی دریافت کردم.
وی در ادامه درباره مهمترین ویژگی مرحوم علی حاتمی گفت: حاتمی هنرمندی عاشق بود که در تمام دوران فعالیت خود در عرصه سینما با عشق در این حرفه حضور داشت.
مشایخی افزود: یکی از افتخارات من این است که در هر 6 داستانی که حاتمی از مولانا روایت کرد و ساخت من حضور داشتم.
این بازیگر پیشکسوت سینما ادامه داد: همچنین بازی در سریال هزاردستان و فیلم های سلطان و سوته دلان از دیگر همکاری های من با علی حاتمی بود که همیشه به آنها افتخار می کنم.
به گفته مشایخی حاتمی شاعر سینمای ایران بود که متاسفانه خیلی زود از میان ما رفت.
به گزارش ایرنا، در ادامه این آیین افتتاحیه اکرامی رییس دانشکده هنر با اشاره به اینکه سینمای ایران در عرصه بین المللی افتخارات بسیاری کسب کرده است گفت: بدون شک دانشجویان فعالی چون شما که جشنواره ای با این وسعت را ترتیب داده اید باید به افتخارات بین المللی سینمای ایران اضافه کنید.
وی افزود: امسال جشنواره نهال با وسعتی بیشتر از دوره های گذشته یعنی علاوه بر تهران در چهار استان دیگر نیز در حال برگزاری است که این خود نشان از پیشرفت نهال دارد.
در این مراسم هنرمندانی چون امید روحانی و شهرام مکری حضور داشتند.
دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال به دبیری شاهین دانشفر امروز آغاز و تا 8 خرداد در تهران برگزار می شود.
فراهنگ**9246**م.ب** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال