ˈپیستوریوس ˈ قهرمان دو ومیدانی پارالمپیک رسما متهم به قتل عمد شد

پرتوریا - ˈاسکار پیستوریوس ˈ قهرمان نامی دو و میدانی پارالمپیک روز جمعه ضمن حضور در دادگاهی در پرتوریا پایتخت آفریقای جنوبی ، رسما متهم به قتل عمد دوست دخترش شد.

بگزارش ایرنا، ˈاسکار پیستوریوس ˈ روز پنجشنبه گذشته به اتهام قتل ˈریوا استین کمپ ˈ که یک مدل مشهور آفریقای جنوبی و تحصیل کرده رشته حقوق است، توسط پلیس دستگیر شد.
پیستوریوس در جلسه دادگاه جنجالی اش در حالی که دست هایش بر روی صورتش قرار داده بود و مشغول گریه بود، اتهام های قرایت شده از سوی دادستان را شنید.
در این جلسه دادگاه گفته شد که پیستوریوس رسما به اتهام قتل عمد محاکمه خواهد شد که در صورت اثبات آن وی به حبس ابد محکوم می شود.
جلسه دادگاه بعدی پیستوریوس 26 ساله در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده برگزار می شود و تا آن زمان وی بایستی در بازداشتگاه پلیس بماند.
وی در همین حال برخلاف عرف دادگاه های آفریقای جنوبی به عکاس ها اجازه داد که تا قبل از شروع جلسه دادگاه از وی عکس بگیرند و همچنین خبرنگاران بتوانند گفت وگو های صورت گرفته دراین جلسه را ضبط کنند.
پیستوریوس صبح امروز (جمعه) در حالی که لباس سیاهی به تن کرده بود به همراه برادر و خواهرش از محل پاسگاه پلیس راهی دادگاه شده بود.
شمار زیادی از خبرنگاران و فیلمبرداران و عکاسان خبری از آفریقای جنوبی و نیز از کشورهای خارجی و نیز مردم در بیرون دادگاه انتظار ˈپیستوریوسˈ را می کشیدند.
درحال حاضر مردم و رسانه های جمعی آفریقای جنوبی از ماجرای تکان دهنده پیستوریوس که تا پیش از بامداد روز پنجشنبه گذشته ˈقهرمان ملیˈ آفریقای جنوبی شمرده می شد ، به عنوان ˈیک تراژدی باورنکردنی ˈ یاد می کنند.
اخبار مربوط به پیستوریوس و دادگاه وی هم اکنون درصدر اخبار رسانه های آفریقای جنوبی و حتی رسانه های خارجی قرار گرفته است.
ˈپیستوریوس ˈ متهم شده است که دوست دخترش در منزلش در مجتمعی ویلایی در حاشیه شهر پرتوریا به ضرب گلوله در اوایل روز پنجشنبه ، به قتل رسانده است.
هنوز انگیزه قتل این دختر که از ناحیه سر و دست مورد اصابت چهار گلوله قرار است ، مشخص نشده است.
شبکه تلویزیونی آفریقای جنوبی گفت که پلیس همچنان در محل وقوع قتل در حال بررسی شواهد می باشد.
سخنگوی پلیس آفریقای جنوبی پنجشنبه شب احتمال های مطرح شده از جمله شلیک اشتباهی پیستوریوس به سوی دوست دخترش را رسما رد .
برخی از رسانه های جمعی آفریقای جنوبی روز گذشته این احتمال را مطرح کرده بودند که پیستوریوس با تصور اینکه فردی به قصد سرقت وارد خانه اش شده ، بسوی وی تیراندازی کرده است.
پلیس آفریقای جنوبی گفته است که همسایگان پیستوریوس صدا جر وبحث میان وی و دوست دخترش را شنیده و از گارد آن مجتمع خواسته بودند که به آنها تذکر داده شود.
این همسایگان بدنبال شنیده شدن صدای شلیک گلوله به پلیس اطلاع داده بودند.
پیستوریوس که از هر دو پا معلول بوده و از بوئرهای آفریقای جنوبی است، بارها رکوردهای جهانی دوهای 100متر، 200متر و 400متر پارالمپیک را شکسته است.
وی که بدون استخوان نازک نی متولد شده و در ۱۱ ماهگی، پزشکان هر دو پای او را با عمل جراحی قطع کردند، برای اولین بار با استفاده از پروتزهایی از جنس الیاف کربن در المپیک ۲۰۰۴ آتن در رقابتهای دو و میدانی پارالمپیک حضور یافت.
این دونده معروف آفریقای جنوبی ، برنده ۸ مدال از جمله ۶طلای پارالمپیک در رشته های دو ۱۱۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر است.
پیستوریوس با شرکت در رشته دو ۴۰۰ متر و ۴در ۴۰۰ متر امدادی در المپیک لندن اولین کسی است که هم در المپیک و هم در پارالمپیک شرکت کرده است.
این دونده آفریقای جنوبی که به او لقب ˈتیغ پاˈ داده اند، در رقابتهای پارالمپیک لندن، رکورد جهانی ماده 200 متر کلاس (تی 44 ) را جابجا کرد.
اسکار پیستوریوس همچنین در بازیهای پارالمپیک لندن رکورد جهانی دوی 400 متر مردان را شکست.
وی موفق شد مسافت چهارصد متر را در چهل و شش ثانیه و شصت و هشت صدم ثانیه بدود و رکورد پارالمپیک را بیش از یک ثانیه بهبود بخشد.
مجله تایم ساله گذشته میلادی از پیستوریوس به عنوان یکی از یکصد شخصیت جهان نام برده بود که بیشترین نفوذ و تاثیر در مردم داشته اند.
خاورم .1552

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال