مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی: 15 کیلومتر از بزرگراه تبریز - اهر زیر بار ترافیک می رود

تبریز - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال 15 کیلومتر از بزرگراه تبریز - اهر که جزو تعهدات یکی از شرکت های زیرمجموعه این بنیاد است، زیر بار ترافیک می رود.

حافظ باباپور، روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای حدود 35 کیلومتر از این بزرگراه در تعهد شرکت سامان محیط از شرکت های وابسته این بنیاد بوده و تاکنون از این میزان حدود 20 کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است.
وی یادآوری کرد: این بزرگراه در سه قطعه طراحی شده است که تلاش می شود تا پایان سال 98 کل مسیر مورد تعهد بنیاد مسکن به بهره برداری برسد.
باباپور با اشاره به اینکه طول بزرگراه تبریز - اهر 90 کیلومتر است، اظهار داشت: این محور جزو محورهای پرخطر استان بوده و حجم ترافیکی بالای آن موجب بروز تصادف های رانندگی می شود، بنابراین اتمام هر چه سریع تر آن موجب کاهش آمار تصادف های جاده ای استان می شود.
وی گفت: با توجه به اینکه منابع اعتباری لازم به این پروژه تزریق نمی شود زمان اجرای آن طولانی شده است.
اجرای بزرگراه 90 کیلومتری تبریز - اهر به عنوان یکی از مصوبه های سفر نخست رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی است.
با مصوبه وزارت راه و شهرسازی، کلنگ عملیات اجرایی تبدیل جاده اهر - تبریز به بزرگراه سال 1377 زمین زده شد و در سفر اردیبهشت سال 94 رئیس دولت تدبیر و امید به آذربایجان شرقی، بر سرعت بخشی در اجرای آن تاکید شده است.
بزرگراه 4 بانده تبریز ـ اهر در 3 قطعه در امتداد هم شامل قطعه نخست به طول 20 کیلومتر از تبریز تا خواجه، قطعه دوم به طول 48 کیلومتر از خواجه تا گویجه بل و قطعه سوم به طول 23 کیلومتر از گویجه بل تا اهر ساخته می شود.
این بزرگراه راه ارتباطی تبریز به استان اردبیل و 6 شهرستان مشگین‌شهر، اهر، ورزقان، کلیبر، هریس و خداآفرین و از محورهای ارتباطی پرتردد منطقه شمال غرب است.
همه ساله تصادفات رانندگی زیادی به علت عرض کم جاده تبریز- اهر رخ می دهد که بر اثر آن خسارات جانی و مالی فراوانی به مردم وارد می شود.
8023/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال