دستگیری و دادگاه روح الله زم

تهران- ایرنا- دستگیری «روح‌الله زم» مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خبر مهمی بود که بازتاب ها و حواشی بسیاری در داخل و خارج ایران داشت.

به دنبال این دستگیری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با اعلام خبر دستگیری "روح الله زم"، سرشبکه سایت ضد انقلاب موسوم به "آمد نیوز" طی عملیات پیچیده و حرفه‌ای سازمان اطلاعات سپاه، بر شکست و جا ماندن سرویس های اطلاعاتی دشمن از قدرت اطلاعاتی سپاه تاکید کرد.

برخی مقامات کشور از جمله رییس قوه قضاییه، رییس دفتر رییس جمهوری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح، رییس سازمان پدافند غیر عامل و شماری از نمایندگان مجلس، با صدور بیانیه، گفت­ وگو با رسانه ها و ایراد سخنرانی از سپاه پاسداران قدردانی کردند و این اقدام موفق آنها را تبریک گفتند.   

یک مقام مسوول در سازمان اطلاعات سپاه درباره جزییات دستگیری روح الله زم گفت: مهمترین ویژگی این عملیات، معماری دقیق و چند لایه اطلاعاتی است که طی آن و با استفاده از روش‌های نرم اطلاعاتی، سوژه مورد نظر از مجموعه سپرهای حفاظتی که از سوی سرویس‌های جاسوسی بیگانه برای او فراهم شده بود جدا و وارد تور سازمان اطلاعات سپاه شد.

«بازداشت پنج متهم دیگر در پرونده روح الله زم از نخستین اخباری بود که پانزدهم بهمن‌ماه ۹۸ در ارتباط با روند رسیدگی به پرونده وی منتشر شد.

در بخشی از کیفرخواست نخستین دادگاه زم که ۲۱ بهمن ۹۸ به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، «افساد فی الارض»، در بازه زمانی سال ۹۵ تا زمان دستگیری از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، نشر اکاذیب به طور گسترده، توهین به مقدسات اسلام، تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله اتهامات متهم اعلام شد.

برچسب‌ها

اخبار پرونده