سفر نوبخت به کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان

تهران- ایرنا- «محمدباقر نوبخت» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در دهه فجر ۱۳۹۸ خورشیدی به منظور بازدید و افتتاح چندین پروژه در دهه فجر به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و گلستان سفر کرد.

بازدید از بافت‌های فرسوده، کلنگ‌زنی طرح ملی مسکن و آغاز اجرای عملیات احداث واحدهای مسکونی تخریب شده ناشی از سیل از جمله برنامه های این سفرها بود.

سفر به کهگیلویه و بویراحمد

نوبخت ۱۴ بهمن وارد یاسوج شد و مورد استقبال استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان و مقامات اجرایی استان قرار گرفت. حضور در گلزار شهدای یاسوج و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان، حضور در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از جمله برنامه‌های وی در یاسوج بود. همچنین نوبخت با سفر به گچساران به بازدید از بافت فرسوده این شهر پرداخت و کلنگ طرح ملی مسکن کهگیلویه را به زمین زد.

رییس سازمان برنامه و بودجه در این سفر یک روزه به استان کهگیلویه و بویر احمد در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان برنامه و بودجه استان نیز شرکت کرد.

با امضای تفاهم‌نامه سه جانبه میان نوبخت، علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیویه و بویراحمد سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه خانواده های محروم و کم بضاعت این استان ساخته خواهد شد. معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد که این تعداد واحد مسکونی ظرف کمتر از یک سال ساخته خواهد شد.

سفر به استان کرمان

همچنین رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ خورشیدی به استان کرمان سفر کرد. با حضور محمدباقر نوبخت عملیات اجرایی احداث یک‌هزار واحد مسکونی تخریب شده ناشی از سیل دی ماه در روستای بیژن‌آباد اولیای رودبار جنوب آغاز شد.

در ششمین روز دهه فجر و با حضور معاون رییس‌جمهوری چهار هزار واحد واحد مسکن روستایی ویژه محرومان شهرستان‌های جنوبی و شرقی استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

وی به منظور افتتاح و کلنگ‌زنی چندین طرح عمرانی و شرکت در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کرمان به مناطق جنوبی این استان سفر کرد.   

نوبخت درجریان این سفر گفت: دولت تدبیر و امید امسال ۱۸ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از سیلاب در استان‌های سیل‌زده کشور پرداخت کرده است. 

سفر به استان گلستان

رییس سازمان برنامه و بودجه در تاریخ ۲۱ بهمن همان سال برای حضور در شورای برنامه‌ریزی، سرکشی و بهره‌برداری از چند طرح عمرانی مناطق سیل‌زده روز دوشنبه به استان گلستان سفر کرد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه برای حضور در شورای برنامه‌ریزی، شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن گرگان و سرکشی و بهره‌برداری از چند طرح عمرانی مناطق سیل‌زده در ۲۱ بهمن سال جاری وارد گرگان شد. در این سفر، رییس کمیته امداد و رییس بنیاد مسکن کشور و برخی مدیران کشوری حضور داشتند.

حضور در نشست شورای برنامه‌ریزی استان، سرکشی از روستای سقریلقی آق قلا و آغاز ساخت متمرکز سه هزار واحد مسکن محرومین، بهره برداری از طرح ۱۶ هزار هکتار زهکشی، آغاز عملیات اجرایی زهکشی پنج هزار هکتاری آق‌قلا و آغاز عملیات اجرایی بیمارستان گمیشان از برنامه‌های روز اول سفر معاون رییس‌جمهوری به گلستان بود.

معاون رییس جمهوری در مراسم آغاز ساخت سه هزار خانه برای محرومان گلستان نیز گفت که این واحدهای مسکونی یک ساله به بهره‌برداری می‌رسد.

نوبخت در این آیین در روستای سقریلقی شهرستان آق قلا اظهار داشت: اولویت واگذاری این منازل با کسانی است که تمکن مالی ندارند و چشم امید به کمک های دولت دارند. سال گذشته چند هزار واحد مسکن محرومان در سیستان و بلوچستان و پنج هزار خانه در بیرجند و مناطق کپرنشین کرمان ساخته و به واجدین شرایط این استان­‌ها اهدا شد. این خانه‌­ها برای محرومین با امضای تفاهم نامه بین سازمان برنامه و بودجه، استانداری، کمیته امداد و بنیاد مسکن ساخته خواهد شد.

تفاهم‌نامه ساخت سه هزار واحد مسکونی میان سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی‌(ره) در سفر روسای این نهادها به استان گلستان امضا شد. براساس این تفاهم نامه، سازمان برنامه و بودجه برای هر واحد مسکونی ۲۰۰ میلیون ریال در قالب کمک بلاعوض تخصیص خواهد داد.

برچسب‌ها

اخبار پرونده