والیبال در المپیک ۲۰۲۰

تهران- ایرنا- مسابقات والیبال انتخابی المپیک در قاره آسیا از ۱۷ تا ۲۲ دی ۱۳۹۸ در حالی برگزار شد که «جیانگمن» چین در بخش مردان و «ناخون راتچاسیما» تایلند در بخش زنان میزبان این مسابقات بودند و والیبال ایران در هر ۲ بخش به میدان رفت.

ایران برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی با کسب سهمیه تیمی در رشته‌های والیبال و بسکتبال در بازی‌های المپیک تاریخ‌سازی کرد. زمان برگزاری این رویداد سوم تا ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ در توکیو تعیین و اعلام شده بود که ۱۱ هزار و ۹۰ ورزشکار در ۳۳ رشته ورزشی و ۳۳۹ ماده طی ۱۹ روز مقابل هم صف‌آرایی خواهند کرد.

تیم ملی والیبال مردان ایران در مسابقات والیبال انتخابی المپیک در قاره آسیا در مرحله گروهی با چین، قزاقستان و چین تایپه رقابت کرد. در دیگر گروه مسابقات نیز استرالیا، هند، کره جنوبی و قطر به مصاف هم رفتند. تیم ملی زنان ایران نیز در گروه دوم با اندونزی، قزاقستان و کره جنوبی مسابقه داد.

«ایگور کولاکوویچ» سرمربی تیم ملی والیبال ایران که پس از المپیک ۲۰۱۶ سرمربی تیم ملی شد در حاشیه تمرین­‌های این تیم در جمع خبرنگاران گفت: مسابقات انتخابی المپیک بسیار دشوار است و همه تیم‌ها قابلیت شگفتی‌سازی دارند. همه ایمان داریم که می‌توانیم به المپیک صعود کنیم.

تیم ملی والیبال ایران ۱۷ دی ۱۳۹۸ در نخستین بازی خود در این رقابت‌ها به مصاف چین تایپه رفت و این بازی را با نتیجه سه بر صفر به سود خود به پایان برد؛ بازی بعدی مقابل قزاقستان بین دو تیم نیز به سود ایران با نتیجه سه بر صفر به پایان رسید و بلندقامتان کشورمان صعود خود به مرحله نیمه نهایی مسابقات انتخابی المپیک را قطعی کردند.

همچنین هفت تیم در مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در گروه زنان حضور داشتند و تیم ملی ایران با سرمربیگری «میترا شعبانیان» در گروه دوم با تیم‌های اندونزی، قزاقستان و کره‌جنوبی رقابت ‌کرد. تیم ملی والیبال زنان ایران در سه بازی خود شکست خورد و به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

برچسب‌ها

اخبار پرونده