ابتکار در خوزستان

تهران- ایرنا- «معصومه ابتکار» معاون رییس‌جمهوری در امور زنان ۱۹ آذر ماه ۹۸ در سفری یک روزه به اهواز در مجمع مشورتی بانوان استان خوزستان شرکت کرد.

حضور در نشست شورای برنامه‌ریزی استان و رونمایی «سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده خوزستان»، دیدار با خانواده شهید حسین معماری و بازدید از بازارچه خوداشتغالی زنان در اهواز از دیگر برنامه‌های سفر ابتکار به اهواز بود.

ابتکار در خصوص سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: این سند با توجه به شرایط بومی استان در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و با کیفیتی بسیار خوب تدوین شده و همه فرآیندهای لازم را طی کرده است لذا انتظار داریم همه دستگاه‌ها بر اساس تقسیم کار انجام گرفته برنامه‌های اجرایی خود را در راستای بهبود وضعیت زنان و ارتقای شاخص‌ها تعریف شده، عملیاتی کنند. هدف از این سند، ارتقای شاخص‌های عدالت جنسیتی است که مربوط به موضوعات آموزش، اشتغال، بهداشت، ورزش، مشارکت اجتماعی و سیاسی زنان است.

همچنین ابتکار روز دوشنبه در شورای برنامه ریزی خوزستان در سالن جلسات استانداری شرکت کرد و اظهارداشت: طرح موضوع زنان و خانواده به عنوان تکلیف در برنامه‌ریزی و به دلیل اهمیت آن در چند بعد به ویژه در عدالت جنسیتی و ارتقای شاخص‌های آن است.

در این نشست استاندار خوزستان نیز با بیان اینکه بازماندگی از تحصیل و خودکشی در خوزستان زنانه است گفت: بیشترین اقدام به خودکشی در این استان مربوط به زنان است.

ابتکار  همچنین در ادامه سفر خود بازارچه های خوداشتغالی که به منظور توانمندسازی زنان سرپرست خانوار احداث شده بود را در اهواز افتتاح کرد و در این زمینه گفت: بر اساس گزارش‌هایی که ارائه شده، طرح آموزش‌های ابتدایی مهارت‌های زندگی و کسب و کار، آموزش مهارت‌های تخصصی و مهارت‌های حرفه‌ای کسب و کار در حال اجرا است.

بازارچه خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار ۱۱ آذر ماه ۹۸ افتتاح شد. این بازارچه به مساحت ۴۵۰ متر، شامل ۲۸ غرفه است که با راه اندازی آن زمینه اشتغال مستقیم ۶۰ نفر از بانوان کارآفرین و فعال اهواز فراهم شده است

از جمله برنامه های ابتکار در روز دوشنبه دیدار با خانواده شهید معماری بود. شهید حسین معماری از شهدای مدافع حرم خوزستان، فرزند شهید علی معماری و داماد شهید سید حمدان موسوی‌مجد است که مرداد ماه امسال در پی مجروحیت شدید در بیمارستان چمران به فیض شهادت نائل آمد.

برچسب‌ها

اخبار پرونده