واعظی در مشهد

تهران- ایرنا- «محمود واعظی» رییس دفتر رییس جمهوری چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸ برای حضور در چند برنامه و ملاقات با مسوولان خراسان رضوی وارد مشهد شد.

وی در این سفر در چارچوب برنامه‌های هفتادمین سالگرد تأسیس دانشگاه فردوسی مشهد از پژوهشکده‌های «فناوری زیستی» و «هوا خورشید» و نیز نخستین مرکز پرندگان مهندسی ژنتیکی شده ایران در این دانشگاه دیدن کرد.

همچنین ملاقات با تولیت آستان قدس رضوی به همراه اعضای کارگروه ملی زیارت، دیدار و گفت و گو با دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی خراسان رضوی و نیز شرکت در نشست کارگاه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان از دیگر برنامه‌های رییس دفتر رییس جمهوری در مشهد بود.

در جریان بازدید واعظی از دانشگاه فردوسی از نماد هفتادمین سال تأسیس دانشگاه فردوسی مشهد رونمایی شد.

واعظی همچنین در جریان بازدید از پژوهشکده‌های هوا خورشید و فناوری زیستی دانشگاه فردوسی مشهد در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش های آنان پاسخ داد. وی گفت:‌ به‌زودی بخشنامه‌ای از سوی هیات دولت برای تحقق هرچه بهتر و بیشتر ارتباط میان صنعت و دانشگاه صادر خواهد شد.

سفر واعظی به مشهد همزمان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به این شهر بود که با شرکت این دو مسوول، پنجمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل نیز با شعار «دیپلماسی علمی و توسعه پایدار روابط بین الملل» با حضور دانشجویانی از ۳۰ کشور جهان آغاز به کار کرد.

 از جمله دیگر برنامه های رییس دفتر رییس جمهوری در مشهد دیدار با تولیت آستان قدس رضوی بود که وی در این نشست بر مصوبات قابل اجرا برای حل مشکلات زائران و بر استفاده از ظرفیت خیرین و همچنین جذب مشارکت بخش خصوصی در انجام این وظیفه مهم و دینی تاکید کرد.

واعظی در آخرین روز حضور خود در مشهد در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان رضوی که با حضور مدیران و فعالان اقتصادی بخش‌های خصوصی، عمومی و دولتی در مشهد مقدس برگزار شد، شرکت کرد و بزرگترین سرمایه استان را وفاق و همدلی در میان مدیران و مسئولان استان خواند.

وی در این نشست با اشاره به گزارش‌های مدیران استانی اظهارداشت: اگر اعتماد مردم را می‌خواهیم باید به مردم اعتماد کنیم. وی با بیان اینکه رییس جمهوری نسبت به کمک به تولیدکنندگان توصیه اکید دارد افزود: شبکه بانکی در ارائه تسهیلات و حمایت‌های خود، مشکلات تولیدکنندگان و بخش خصوصی را در نظر بگیرد و سختگیرانه عمل نکند تا شاهد رونق تولید در کشور باشیم.

متن کامل سخنان واعظی در این نشست اینجا قابل ملاحظه است.

برچسب‌ها

اخبار پرونده