جهانگیری در آذربایجان

تهران- ایرنا- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری بعدازظهر چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸ برای بازدید از مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان‌شرقی وارد تبریز شد و سپس به مقصد آذربایجان غربی به سمت ارومیه حرکت کرد.

وی علاوه بر بازدید از مناطق زلزله‌زده در آذربایجان شرقی شماری از پروژه‌های عمرانی آذربایجان غربی را نیز افتتاح و از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بازدید کرد.

در زمین لرزه ۵.۹  ریشتری بامداد روز جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ در شهر «تَرک» شهرستان میانه و مرکز  بخش کندوان پنج نفر کشته و حدود ۶۰۰ نفر مصدوم شدند.

این حادثه به حدود ۵ هزار واحد مسکونی روستایی در شهرستان‌های میانه و سراب خسارت وارد کرد.

وزیران راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه رییسان سازمان حفاظت محیط زیست و جمعیت هلال احمر در این سفر همراه معاون اول رییس‌جمهوری بودند.

معاون اول رییس جمهوری در جریان بازدید از مناطق زلزله زده برنامه های دولت در اسکان شهروندان را تشریح و بر تسریع در اجرای این مهم تاکید کرد؛ دیدار و گفت و گو با زلزله زدگان و حضور در چادرهای محل اسکان آنان از جمله برنامه های جهانگیری بود که گزارش تصویری این بازدید را اینجا می توان مشاهده کرد.

جهانگیری بعد از بازدید از مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی، تبریز را به مقصد ارومیه ترک کرد و  پس از افتتاح طرح‌های مهم اقتصادی، عصر پنجشنبه ۲۳ آبان ماه به اتفاق همراهان خود ارومیه را به مقصد تهران ترک کردند.

بهره‌برداری از فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) میاندوآب، افتتاح بیمارستان بین‌المللی میلاد ارومیه و ورزشگاه ۱۵ هزار نفری، بازدید از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه در نقده و شرکت در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه از جمله برنامه‌های جهانگیری و هیات همراه وی در سفر به آذربایجان غربی بود.

همچنین معاون اول رییس‌جمهوری که ریاست ستاد احیای دریاچه ارومیه را نیز برعهده دارد در این سفر از نزدیک در جریان وضعیت دریاچه مذکور قرار گرفت و در این بازدید دستور لازم برای تداوم هرچه سریع‌تر طرح‌های مربوط به انتقال آب و کاهش مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه را صادر کرد.

جهانگیری در جلسه کارگروه ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: اقدامات سخت‌افزاری دریاچه ارومیه و تونل انتقال آب به این دریاچه تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام می‌رسد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۴ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال به غیر از منابع داخل دستگاهی برای احیای دریاچه هزینه شده‌است تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز اقدامات لازم را با اعتبارات درون‌دستگاهی باید انجام دهند و منتظر تخصیص اعتبار سالانه نباشند.

دیگر برنامه جهانگیری در ارومیه، افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری در این شهر بود؛ این ورزشگاه که ۱۵ سال از کلنگ زنی آن می‌گذشت، به همت دولت تدبیر و امید عملیات عمرانی آن سرعت یافته بود.

از جمله دیگر برنامه های معاون اول رییس جمهوری در ارومیه افتتاح فاز دوم بیمارستان هوشمند میلاد ارومیه بود که جهانگیری در مراسم بهره برداری آن گفت: ایران گردنه سخت اقتصادی را پشت سر گذاشت.

افتتاح فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) شهرستان میاندوآب نیز از دیگر برنامه های جهانگیری در این سفر به آذربایجان غربی بود. سخنان جهانگیری در این مراسم از طریق لینک زیر قابل ملاحظه است:

جهانگیری: دولت در شرایط تحریم‌ اقدامات بزرگی در کشور انجام داده‌است

برچسب‌ها

اخبار پرونده