گزارش و تحلیل

برگزیده‌ها

مشروح اخبار کرمان

 • مسیر تخصصی گردشگری قنوات معرفی شده است

  مسیر تخصصی گردشگری قنوات معرفی شده است

  ایرنا - کرمان - به گفته مدیر پایگاه قنوات شهرستان بم پایش فیزیکی ورقومی، حفاظت ایجابی، مستندسازی و جانمایی مادرچاه ها، مسیر و مظهر قنات و همچنین ساماندهی عرصه و حریم قنوات میراث جهانی بر روی یک نقشه باستان شناسی است که قنات های بم را تحت پوشش قرار می دهد.

 • فتح قله آرارات ترکیه توسط کوهنوردان عنبرآبادی

  فتح قله آرارات ترکیه توسط کوهنوردان عنبرآبادی

  جیرفت - ایرنا - کوهنوردان عنبرآبادی جنوب کرمان موفق به فتح قله آرارات در کشور ترکیه شدند.

 • میراث جهانی کلوت های شهداد

  میراث جهانی کلوت های شهداد

  ایرنا- کرمان- کویر لوت به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در ۲۷ تیرماه سال ۱۳۹۵ از سوی کمیته جهانی یونسکو در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید که قسمت عمده آن در استان کرمان قرار دارد، بخش شهداد در ۹۰ کیلومتری کرمان و دروازه ورود به بیابان لوت است، محوطه های باستانی، کلوت های شهداد، طبیعت بکر و پوشش منحصر بفرد گیاهی به عنوان یکی از جاذبه های منطقه به شمار می رود.۵۰۵۴

 • ۹۰درصد درمان بیماران معتاد خارج از مراکز درمانی انجام می گیرد

  ۹۰درصد درمان بیماران معتاد خارج از مراکز درمانی انجام می گیرد

  کرمان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان کرمان از فعالیت ۱۲۰۰ موسسه و خیریه در حوزه اجتماعی این استان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تنها ۱۰ درصد از درمان در مراکز درمانی اتفاق می افتد و ۹۰ درصد آن مربوط به فرایندهای پس از درمان است باید یک تعامل و هم افزایی بین این موسسات ایجاد شود.

 • آتش سوزی در باغبزم بردسیر مهار شد

  آتش سوزی در باغبزم بردسیر مهار شد

  کرمان - ایرنا - آتش سوزی باغبزم پس از ۱۲ ساعت و بلعیدن بیش از ۳۰ هکتار مراتع دامنه کوه چهلتن و با تلاش ستاد بحران شهرستان بردسیر و کمک های مردم و شهرستانهای کرمان، سیرجان و بافت سرانجام مهار شد.

 • محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

  محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

  کرمان – ایرنا – تاکید منظومه فکری رهبری بر توحید، کوتاه نیامدن مقابل دشمن و مقابله با احتکار مسکن از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرهای استان کرمان در این هفته است.

 • متولیان امور فکری به حال احتکار مسکن کنند

  متولیان امور فکری به حال احتکار مسکن کنند

  کرمان – ایرنا - خطیب جمعه کرمان گفت: تعدد خانه های خالی از سکنه در کشور از احتکار مسکن خبر می دهد که مسئولان و دست اندرکاران باید حتماً به صورت جدی برای مهار قیمت ها و متوقف کردن این احتکار فکری بکنند و وارد عمل شوند.

 • سمپوزیوم مجسمه سازی در کرمان

  سمپوزیوم مجسمه سازی در کرمان

  ایرنا- کرمان- هنرمندان مجسمه‌ ساز کشور به بهانه حضور در رویداد «حافظه‌ چوب» ایده‌های خلاقانه برای درختان خشک‌ شده در کرمان حضور دارند تا با سرپنجه خلاق خود به این درختان زندگی دوباره بخشند.5054

 • دستگیری عاملان آتش سوزی باغبزم بردسیر

  دستگیری عاملان آتش سوزی باغبزم بردسیر

  کرمان - ایرنا - تلاش برای مهار آتش سوزی مراتع باغبزم که حوالی ساعت ۹ امروز( جمعه )توسط مردم محلی گزارش شده همچنان ادامه دارد.

 • کتابخوانی؛ پنجره ای رو به آگاهی

  کتابخوانی؛ پنجره ای رو به آگاهی

  کرمان - ایرنا - به دنبال ایده استاندار کرمان در راستای توجه به مطالعه و کتابخوانی چند هفته ای می شود کارمندان استانداری کرمان یک ساعت کاری در صبح پنجشنبه هر هفته را در کنار همکاران خود به مطالعه کتاب اختصاص می دهند.