فهرست اینفوگرافیکها

 • مهم‌ترین محورهای نشست خبری رئیس‌جمهوری

  مهم‌ترین محورهای نشست خبری رئیس‌جمهوری

  اینفوگرافیکروز گذشته حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در یک نشست خبری به سوالات رسانه‌های داخلی و خارجی پاسخ داد.

 • سهم استان ها از تسهیلات دریافتی

  سهم استان ها از تسهیلات دریافتی

  اینفوگرافیکدرسال ۹۷سرانه تسهیلات در استان تهران، حدود سه برابر تولید سرانه این استان است. این در حالی است که استان‌های کمتر برخوردار، سهم کمتری از منابع بانکی دریافت کردند.بر این اساس، مجموع تسهیلات جاری و غیرجاری در پایان سال، حدود ۱,۵۰۰ هزار میلیارد تومان بوده است. یعنی به‌طور متوسط، هر ایرانی در سال گذشته، بیش از ۱۸ میلیون تومان تسهیلات از شبکه بانکی دریافت کرده است.

 • روشندلان را ببینیم

  روشندلان را ببینیم

  اینفوگرافیکامروز ۲۳مهر ماه روز جهانی نابینایان ( عصای سفید ) است . در حال حاضر، تعداد نابینایان کشور حدود ۱۵۰ هزار نفر تخمین زده می‎شود که این افراد حدود ۲۰ درصد کل معلولان جسمی، حرکتی و ذهنی کشور را شامل می‎شوند.

 • ایران و پاکستان در یک نگاه

  ایران و پاکستان در یک نگاه

  اینفوگرافیکقرار است امروز «عمران خان» رئیس‌جمهوری پاکستان به تهران بیاید. به همین مناسبت وضعیت دو کشور را بررسی می‌کنیم.

 • دستگاه های «پوز» در ماه چند درخت را قربانی می کنند ؟

  دستگاه های «پوز» در ماه چند درخت را قربانی می کنند ؟

  اینفوگرافیکخیلی از مردم تصور می کنند ؛ تراکنش با« پوز»و ندادن اسکناس موجب صرفه جویی در مصرف کاغذ خواهد شد . ضمن اینکه به گفته کارشناسان حقوقی این رسیدها در مجامع قضایی هیچ ارزش و اعتباری ندارد و علاوه بر روانه کردن ۲۳ میلیارد تومان پول به سطل های زباله ، ۲۳ میلیارد تومان خرج دست شبکه های پرداخت می گذارند.

 • باوام مسکن چند متر خانه می شود خرید؟

  باوام مسکن چند متر خانه می شود خرید؟

  اینفوگرافیکوام مسکن، بخش اندکی از سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه است . بیشترین سهم از قیمت یک خانه را که حداکثر سقف وام دریافتی می‌تواند پوشش دهد، ۲۸ متر از یک واحد و در منطقه ۱۹ یعنی ارزان‌ترین منطقه تهران است.

 • چند نفر از دختر و پسرهای کشورمان هرگز ازدواج نکرده اند؟
 • قانون ،دولت و توسعه اقتصادی در سایه شرکت های دانش بنیان

  قانون ،دولت و توسعه اقتصادی در سایه شرکت های دانش بنیان

  اینفوگرافیکقانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات با هدف هم افزایی علم و ثروت و توسعه اقتصاد دانش محور در آبان ماه 89 به تصویب رسید و به سازمان های مربوطه ابلاغ شد . در سال 92 تعدادشرکت های تایید صلاحیت شده تنها 40 شرکت بود. اما از سال 93 با دستور و پیگیری های دولت تدبیر و امید ، حمایت از این شرکت ها چند برابر شد و رشد فعالیت ها نشان دهنده این حمایت است .

 • تورم در استان های کشور چقدر است ؟

  تورم در استان های کشور چقدر است ؟

  اینفوگرافیکگزارش مرکزآمار ایران حاکی از این است که شهریور ماه ۹۸ بالاترین نرخ تورم در استان های ایلام ،کردستان ،چهارمحال بختیاری و خراسان جنوبی و پایین ترین نرخ تورم در استان های قم ، کرمان و فارس بوده است .