شهرکرد- ایرنا- کمتر از یک ماه از وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری چلگرد می‌گذرد و با آوار شدن تعدادی از خانه‌های مسکونی، ۲۰۰ خانوار بی‌سرپناه شده و در سرمای سوزان پاییزی مردمان سرد و گرم چشیده دیار بختیاری بیش از هر زمان دیگری داغ سرما را بر تن خود حس می‌کنند.

اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور برای بررسی وضعیت زلزله‌زدگان روز چهارشنبه به این منطقه سفر کرده و با خبرهای خوش خود نوید بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده تا قبل از فصل زمستان را داده است.

این بار محرومیت مردم زلزله‌زده بیش از طبیعت زیبا و چشم‌نواز منطقه خودنمایی می‌کند و خانوارهایی که در سرمای سرد پاییزی این منطقه کوهستانی در چادرهای هلال‌احمر سکنی گزیده و با امید به تحقق وعده مسوولان برای بازسازی زودتر خانه‌های خود، مشغول فعالیت‌های روزمره خود هستند و گویی زندگی همچنان در این دیار مردمان اصیل و نجیب جاریست.

به گزارش ایرنا، زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری ساعت ۶ و ۹ دقیقه صبح دوشنبه ۱۲ مهر امسال مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان حوالی چلگرد را لرزاند.

پس از آن نیز  ۶۵ پس‌لرزه شهرستان کوهرنگ را لرزاند که بزرگی چهار مورد آن بیش از چهار ریشتر بود وخسارت‌های زلزله اصلی ۵.۷ ریشتری را تشدید کرد.

پنج هزار و ۶۷۰ نفر در قالب ۱۱ هزار خانوار در شهرستان‌های کوهرنگ، اردل و فارسان این استان از زلزله ۵.۷ ریشتری چلگرد متاثر شدند که در همین راستا تعدادی از خانه به طور کامل آوار و برای اسکان موقت ۲۰۰ خانوار چادر و بسته‌های امدادی نظیر وسایل گرمایشی، مواد غذایی و سایر مایحتاج ضروری زندگی از سوی هلال احمر استان توزیع شده است.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha