ساری – ایرنا – آمارهای دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل نشان می‌دهد که سویه هندی کرونا همچنان در حال افزایش ضریب اشغال تخت‌ها بیمارستانی مازندران است و با بستری ۷۸۰ بیمار کرونایی در یک شبانه‌روز، رکورد بستری‌های طی یک شبانه‌روز برای نخستین بار در این استان از ۷۰۰ نفر بیشتر شده است.

به گزارش ایرنا، تعداد قربانیان روزانه کرونا در مازندران طبق آمارهای رسمی بدون تغییر نسبت به روز شنبه ۹ مرداد با همان تعداد ۲۴ نفر در شبانه‌روز ثابت ماند و مجموع بستری‌ها نیز از سه‌هزار و ۱۳۸ نفر در روز شنبه به سه‌هزار و ۲۶۲ نفر رسید.

در حالی که تعداد بیماران کوویدی ترخیص شده از بیمارستان‌های مازندران طی ۲۴ ساعت گذشته برای نخستین بار به بیش از ۶۰۰ نفر رسید و عدد ۶۵۱ نفر را نشان می‌دهد، اما حجم بالای ورودی بیماران کرونایی به یمارستان‌های مازندران سبب شده که همچنان آمار مجموع بستری‌ها رو به افزایش باشد و به سه هزار و ۲۶۲ نفر برسد. تعداد بیماران بدحال کرونایی استان در بخش مراقبت‌های ویژه نیز به ۳۹۴ نفر رسیده است.

با احتساب ۲۴ نفری که طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های مازندران بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان باختند، مجموع تعداد قربانیان کرونا در مرداد به ۱۷۷ نفر و از ابتدای سال تا امروز به ۹۳۹ نفر رسیده است.

در حال حاضر تقریبا همه ظرفیت‌های موجود بیمارستانی مازندران که شامل حدود چهار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی است تکمیل شده و در برخی از بیمارستان‌ها با اضافه کردن تخت در راهروها، پذیرش بیماران کرونایی انجام می‌شود.

روند افزایشی تعداد بستری‌شدگان کرونایی مازندران در موج پنجم پس از حدود یک ماه روند کاهشی ، از ۳۰ خرداد آغاز شد و روز هشتم تیر شهرستان آمل نخستین شهرستانی بود که در موج پنجم رنگ قرمز کرونایی گرفت. سه روز بعد سه شهرستان دیگر نیز قرمز شدند و تعداد شهرستان‌های قرمز مازندران به چهار رسید. این روند افزایشی ادامه یافت و در روز ۱۵ تیر تعداد مناطق قرمز مازندران به ۹ شهرستان و روز ۱۸ تیر هم رنگ قرمز کرونایی بر ۱۳ شهرستان مازندران حاکم شد. با اضافه شدن تنکابن و بابلسر به شهرستان های قرمز مازندران در روز ۲۳ تیر نیز تعداد مناطق قرمز مازندران به ۱۵ شهرستان افزایش یافت. پنجشنبه ۷ مرداد نیز اعلام شد که تعداد شهرستان‌های قرمز مازندران به ۲۰ شهرستان رسید.

موج پنجم کرونا در مازندران مانند سراسر کشور ناشی از شیوع ویروس هندی کرونا یا سویه دلتا است که سرعت سرایت بسیار بیشتری دارد و گروه‌های سنی کودک و نوجوان را نیز درگیر می‌کند. این سویه از کرونا تا کنون تمام رکوردهای ثبت شده از سویه‌های ووهان و انگلیسی در مازندران را شکسته و همچنان زیر سایه بی‌توجهی‌های مردم و سفرهای پرتعداد مسافران و خوش‌نشینان به مازندران، با سرعت در حال افزایش آمارهای کرونایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha