خرم‌آباد - ایرنا - میزگرد بررسی راهکارهای افزایش مشارکت مردم و نقش بانوان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا روز یکشنبه در دفتر ایرنای خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این میزگرد ناهید پرویز پور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان، مریم ملکی صادقی فعال سیاسی و اجتماعی، مریم کرمی جامعه‌شناس و روح انگیز جهان افروز فعال سیاسی و اجتماعی حضور داشتند.

کارشناسان در این میزگرد معتقدند در انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی همه افراد جامعه در قالب مردم سالاری دینی در پای صندوق های رای حاضر می شوند و نقش زنان در مشارکت سیاسی بعنوان نیمی از جمعیت کشور در تحولات سیاسی اجتماعی بسیار مهم است.

افراد حاضر در این میزگرد بر این باورند که مردم با انتخاب رییس جمهور بصورت غیر مستقیم در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی ها شرکت می کنند.

کارشناسان معتقدند پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی در حضور زنان در فعالیت ها و عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشت و جایگاه زنان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحولات مختلفی را تجربه کرده است و زنان توانستند نقش اثرگذار خود را به اثبات برسانند.

مشروح این میزگرد بزودی در سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی منتشر می‌شود.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور در لرستان برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha