کرمانشاه- ایرنا- فرماندار هرسین ادامه ️ورود مهمانان نوروزی و همچنین تردد زیاد خودروهای غیربومی در این شهرستان را بسیار نگران کننده دانست و گفت: در صورت همکاری نکردن مردم و بویژه اصناف ممکن است وضعیت موجود شکننده شود.

به گزارش ایرنا، عبادالله کنجوریان روز یکشنبه در اولین جلسه ستاد مدیریت ویروس کرونا هرسین، از آماده باش کادر درمان و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای مقابله با پیک کرونا و شیوع کرونای انگلیسی خبر داد.

وی اظهار داشت: از لحاظ رنگ بندی در وضعیت زرد قرار داریم و با توجه به ورود مهمانان نوروزی به شهرستان و شیوع کرونای انگلیسی از مردم انتظار بیشتری در راستای رعایت هرچه بیشتر پروتکل ها و حضور نیافتن در تجمعات خطرآفرین همچون مجالس عزا و عروسی داریم.

فرماندار هرسین گفت: پیش بینی می شود به علت مراودات مردم این شهرستان با شهرستان های اطراف و بخصوص شهرهایی که کرونای انگلیسی در آن شیوع یافته وضعیت هرسین از حالت پایدار خارج شود، در این راستا تصمیماتی در جلسه امروز اتخاذ شد و در صورت مطابقت با مصوبات و تصمیمات ستاد کرونای استان به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

وی از اصناف خواست ضمن استفاده از ماسک با رعایت شیوه نامه های بهداشتی سلامتی را به مردم هدیه دهند و حتی المقدور از ایجاد تجمع در واحدهای صنفی خود جلوگیری نمایند.

کنجوریان افزود: در طرح شهید سلیمانی و همچنین در گام چهارم این طرح تاکنون ۹۱ درصد از جمعیت هرسین غربال گری شده اند و در این راستا ۶ هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی و ۳۵ هزار عدد ماسک با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال در بین نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از کرونا توزیع شده است.

وی همچنین گفت: ۶۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی برای زمان پیک کرونا و حمایت از خانواده های آسیب دیده از این بیماری در شهرستان پیش بینی شده است.

پلمب قلیان سراهای غیرمجاز، بازرسی های سرزده از کارخانجات و بررسی چگونگی اعمال پروتکل ها در این واحدها، استفاده از ظرفیت برنامه شاد به منظور آگاه سازی هرچه بیشتر والدین و دانش آموزان به منظور فرهنگ سازی استفاده از ماسک و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از مهمترین مصوبات اولین جلسه ستاد کرونای شهرستان هرسین در سال‌جاری بود.

شهرستان هرسین با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =