ارومیه- ایرنا- فرماندار ماکو گفت: در حال حاضر متاسفانه شاهد هرج و مرج و بالا بودن قیمت ها در این شهرستان هستیم که این امر باید به سرعت با ورود نهادهای مسوول رفع شود.

علی محمدی ایروانلو روز سه شنبه در جلسه تنظیم بازار ماکو افزود: نظارت کافی بر قیمت اجناس و کالاهای مختلف در شهرستان از سوی اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی باید صورت گیرد.

 وی ادامه داد: در حال حاضر متاسفانه شاهد هرج و مرج و بالابودن قیمت‌ها در ماکو نسبت به سایر شهرهای منطقه هستیم.

فرماندار ماکو اضافه کرد: شناور بودن قیمت برخی از کالاها به دلیل نوسان ارز قابل بررسی بوده ولی آنچه که مهم است تصویب قیمت اقلام و خدمات در کمیسیون نظارت و کمیته قیمت گذاری است که باید انجام شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت و دبیر ستاد تنظیم بازار ماکو نیز در این جلسه با بیان اینکه تنها یک نفر برای انجام امور بازرسی در اداره به کارگیری شده، گفت: با این حال از ابتدای امسال تاکنون چهاز هزار و ۴۰۳ مورد بازرسی از صنوف مختلف سطح شهرستان صورت گرفته و برای ۲۲۰ واحد متخلف پرونده تشکیل شده است.  

یحیی کاظمی ادامه داد: همچنین در راستای تنظیم بازار تاکنون ۱۷۸ تن شکر، ۱۶۰ تن برنج، ۲۵ تن گوشت منجمد، ۵۰ تن مرغ منجمد و  ۱.۵ تن چای در سطح شهرستان توزیع شده است.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha