اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: اجرای طرح‌های تامین پایدار و مطمئن آب شرب بهداشتی برای مردم استان و حفاظت و صیانت از منابع آب در دستور کار این شرکت است.

عباس جنگی مرنی روز شنبه با گرامیداشت  سوم فروردین روز جهانی آب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صیانت و پاسداری از منابع آب در دسترس و تامین پایدار و مطمئن آب شرب بهداشتی برای مراکز جمعیتی استان اردبیل در کنار تامین آب برای بخش‌های مصرف کشاورزی و صنعت سازگار با محیط زیست، خدمات و گردشگری و نیازهای زیست محیطی، رسالت اصلی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بیان کرد: مطابق برنامه همه ساله سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی آب در ۲۲ مارس (برابر با سوم فروردین) شعاری را با محوریت رفع چالش‌های جاری و آتی منابع آب در نظر گرفته و اعلام نموده که امسال شعار «آب و تغییر اقلیم، مسوولیت اجتماعی» انتخاب شده است.

وی افزود: شعاری که امسال بیش از پیش بر نقش مردم بعنوان محور توسعه همه‌جانبه در بخش آب تاکید دارد و مسوولیت اجتماعی و همگانی در قبال منابع آب را یادآوری می‌کند و سعی دارد برای حفظ و صیانت از این منبع خدادادی، تکیه بر اهتمام جمعی مردم را به عنوان یک راهکار اصلی تبیین و تاکید نماید.

جنگی مرنی اظهارداشت: تاثیر تغییرات اقلیمی باید در برنامه‌ریزی و مدیریت منابع آب حوضه‌های آبریز مورد توجه دست‌اندرکاران قرار گیرد و این مهم در کنار پیگیری و اقدام مسوولانه متولیان مدیریت منابع آب، همیاری و مشارکت عمومی مردم را نیز می‌طلبد تا با مصرف بهینه آب، پایداری فعالیت‌ها و برنامه‌های توسعه استان اردبیل حاصل شود.

وی افزود:بدون شک هر اقدام و برنامه‌ای برای مدیریت منابع آب در حوضه های آبریز با لحاظ شرایط تغییرات اقلیمی، بدون مشارکت و نقش آفرینی موثر مردم به عنوان ذینفعان اصلی آب نتیجه مطلوب نخواهد داشت و بر این اساس است که باید عزم عمومی برای مدیریت بهینه و پایدار منابع آب ایجاد شود و استمرار یابد.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: امید است با مشارکت همدیگر و با ارتقای مسوولیت اجتماعی خود در قبال منابع آب بتوانیم با حرکت در مسیر فرهنگ‌سازی برای مصرف بهینه آب، صیانت از منابع آب و پایداری برنامه‌های توسعه وظیفه و دین خویش را برای نسل حاضر و آیندگان به درستی ایفا کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =