۱۷ خرداد ۱۳۸۳، ۰:۰۱
کد خبر: 9979660
T T
۰ نفر

اخباری از ورزش شهرستان ها

۱۷ خرداد ۱۳۸۳، ۰:۰۱
کد خبر: 9979660
اخباری از ورزش شهرستان ها # شهرستان ها ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 17/03/83 داخلی.ورزشی.خبرهای کوتاه. گچساران - مدیرکل تربیت بدنی کهگیلویه وبویراحمد گفت :هیاتهای ورزشی این استان برای برگزاری مسابقات ورزشی مختلف به یک میلیارد ریال اعتبــــــار نیاز دارند. سید عبدی افتخاری یکشنبه به ایرنا افزود: وجود مشکلات مالی و ناتوانی هیاتهای ورزشی این منطقه محروم و برگزارنشدن مسابقات رشته های مختلف، رکود فعالیت های ورزشی در استان را به دنبال داشته است. وی تصریح کرد: حمایت سازمان تربیت بدنی به رونق ورزش این استـــــان یک ضرورت انکارناپذیر است ،اگر چه هیاتهای ورزشی استان نیز می بایست با ترغیب ورزشکاران و از سرگیری مسابقات تحرک بیشتری به رونق ورزش این استان بخشند. افتخاری اظهارداشت: پرداخت مطالبات هیاتهای ورزشی بویژه هزینه مسابقات و هزینه های داوری از جمله برنامه های تربیت بدنی است. وی افزود: در شهرستان گچساران به برکت اجرای طرحهای ورزشی در دست اجرا، مشکل کمبود فضای ورزشی درحال برطرف شدن است. وی گفت: در شهرباشت دو سالن چندمنظوره ورزشی در حال احداث است که با بهره برداری از آن مشکل فضای این شهر حل خواهد شد. افتخاری بر لزوم تسریع در طرح احداث سالن چندمنظوره شهر باشت که تاکنون دو میلیارد ریال اعتبار به آن اختصاص یافته تاکید کرد. م ع 821/08 ***** سمنان - رقابتهای والیبال کارکنان زندان های استان سمنان روز شنبه با برتری تیم سمنان به پایان رسید. این رقابتها با شرکت تیمهای شهرهای مختلف این استان درسالن ورزشی حمزه سیدالشهدا دامغان برگزار شد. پس از تیم سمنان، تیمهای مجتمع حرفه آموزی و گرمسار عنوانهای دوم و سوم را بدست آوردند. تیم سمنان در آخرین بازی خود موفق شد با نتیجه دو بر صفر تیم گرمسار را شکست دهد. تیم برتر این دوره از مسابقات به رقابتهای والیبال کارکنان زندانهای کشور که نهم تیرماه در استان آذربایجان غربی برگزار می شود اعزام خواهد شد. ر . ع 330/ /03 ***** اردبیل - فدراسیون فوتبال هفت نفر از نونهالان استان اردبیل را به اردوی تیم زیر 14 سال ایران دعوت کرد. روابط عمومی هیات فوتبال استان اردبیل با اعلام این خبر، اسامی نفرات دعوت شده را شهریار شیروند، کریم انصاری فر، نادر هوشیار، ایرج خدایاری، پیمان ایرانپور، همت بشیری و ناطق صمدی عنوان کرد. براساس گزارش این روابط عمومی همچنین به پیشنهاد فدراسیون فوتبال استان اردبیل به عنوان میزبان مسابقات بین المللی فوتبال نونهالان انتخاب شده است.
این هیات به زمان برگزاری این مسابقه ها اشاره ای نکرده است. (ع - ش 550/05/م - ا) ***** * ارومیه * رئیس هیات فوتبال آذربایجان غربی گفت : هشت تیم فوتبال این استان در رده های سنی مختلف درمسابقات کشوری حضور دارند."رحیم صفری سرای" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود این تیمها در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و زیر گروه مسابقات کشوری رقابت می کنند.
***** * ارومیه * یک دوره مسابقه تنیس روی میز آزاد در ارومیه برگزار شد. در پایان این دیدارها که 42 ورزشکار حضور داشتند شهروز شهریاری، اکبر کریم آبادی و مهدی بابایی به ترتیب مقامهای اول تا سوم را کسب کردند. ***** شیراز- مدیر تربیت بدنی دانشگاه شیراز گفت:دانشجویان به عنوان مدیران اجرایی آینده کشور باید طی دوران تحصیل خود بینش و دید ورزشی پیدا کنند تا در زمان مسوولیت، به توسعه ورزش اهتمام جدی داشته باشند. غلامحسین ناظم زادگان یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: در زمان حاضر به دلیل محدودیتها و موانعی که از نظر اعتبار و امکانات با آن مواجهیم، در واقع ایجاد این بینش در دانشجویان با مشکل روبه روست. وی اظهار داشت:این مشکلات و کمبودها را باید برنامه ریزان و مسوولان در سطح بالا حل کنند زیرا ادامه این روند به مصلحت نیست و باید با همکاری همه بخشها به این مساله پرداخته شود. این مقام مسوول گفت: یکی ازمشکلات موجود پراکندگی زمینهای ورزشی دانشگاه شیراز است که به عنوان مثال از زمین چمن دانشکده کشاورزی که یکی از ده دانشکده تحت پوشش این دانشگاه است، تنها تعداد محدودی می توانند استفاده کنند. وی بیان داشت: امسال المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در اصفهان برگزار می شود که دانشگاه شیراز در کلیه رشته ها اعم از دانشجویان پسر و دختر حضور جدی در این رقابتها خواهد داشت. ناظم زادگان افزود: در سال تحصیلی جاری بیش از یک هزار و 500 دانشجو در رقابتهای ورزشی بین دانشکده ای دانشگاه شیراز حضور داشتند که این تعداد در مقایسه با سال پیش از آن از رشد 40 درصدی برخوردار است. وی گفت: در صدد احداث یک سالن بزرک ورزشی در دانشگاه شیراز می باشیم که این امر با همکاری همه بخش ها امکان پذیر می شود. ع-خ4- 800- ***** انزلی - معاون تربیت بدنی شهرستان بندرانزلی گفت: 9 هزار ورزشکار بندرانزلی تحت پوشش بیمه حوادث ورزشی قرار گرفتند. "صفر جعفرزاد " روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: 41 باشگاه ورزشی خصوصی و سه سالن ورزشی دولتی در انزلی فعالیت دارند. وی یادآورشد: با فرارسیدن ایام تابستان و به منظور پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از هم اکنون برای شرکت در کلاسهای تابستانی و در رشته های مختلف از دانش آموزان ثبت نام بعمل می آورند. وی اظهارداشت:خانواده ها با برنامه ریزی برای فرزندانشان از هم اکنون می توانند اقدام نمایند. وی خاطرنشان کرد: تربیت بدنی انزلی برای کلاسهای تابستانی در رشته های فوتبال ، والیبال ، بسکتبال ، کاراته ، تکواندو ، کشتی ، بوکس ، فوتبال ورزش های رزمی ، قایقرانی و تنیس روی میز ثبت نام می کند. تمام ف،ح 321 ورزشی. 1521/ 1521
۰ نفر