نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی نونهالان پسر مدارس شهر تهران برگزار می شود # تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 02/02/83 داخلی.ورزشی.مدارس. نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی نونهالان پسر مدارس شهر تهران، گرامیداشت هفته معلم از 13 اردیبهشت ماه جاری به مدت یک هفته درتهران برگزار می شود.
دراین جشنواره، 2 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی شهر تهران در 15 رشته ورزشی در سالنهای ورزشی سه مناطق 18، 8 و 13 به رقابت می پردازند. آمادگی جسمانی، اسکیت، بسکتبال، بدمینتون، پینک پنک، تکواندو، دو و میدانی، دوچرخه سواری، شنا، کشتی، کاراته، فوتسال، فوتبال، هندبال و والیبال ، 15 رشته ای است که برای این جشنواره درنظر گرفته شده است. مدیرتربیت بدنی و تندرستی آموزش و پرورش شهر تهران، هدف از برگزاری این جشنواره را اهمیت دادن به ورزش نونهالان واستعدادیابی عنوان کرد. مصطفی سفالی منش روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از نمایندگان هیات ها و فدراسیون های ورزشی دعوت کردیم تا با حضور در محل برگزاری مسابقات، برای شناسایی استعدادهای ورزشی اقدام کنند. وی افزود: درادامه این برنامه ها، طرح ترویج پایگاههای قهرمانی در سطح تهران به منظور پرورش دانش آموزان نخبه را در دستور کار داریم. به گفته سفالی منش افراد برتر این جشنواره به مسابقات قهرمانی دانش آموزان کشور که تابستان سال جاری در مشهد برگزار می شود، اعزام خواهند شد.
مدیرتربیت بدنی و تندرستی آموزش و پرورش شهر تهران، درخصوص برگزاری مسابقات دختران گفت: جشنواره پسران امسال برای نخستین بار به طور آزمایشی به صورت متمرکز برگزار می شود و از سال آینده حتما برای دختران هم برگزار خــواهیم کرد ضمن اینکه درسال تحصیلی آینده در مقــاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان نیز نظیر این جشنواره را برنامه ریزی می کنیم. رقابتهای کشور دختــران دانش آموز در تابستان سال جاری به میزبانــی استان همدان انجام خواهد شد. مراسم گشایش این بازیها روز 13 اردیــبهشت ماه جاری با حضور منتخبین مدارس شهر تهران در سالن هفتم تیر برگزار می شود. ورزشی. 1588/100

سرخط اخبار ورزش