۲۷ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9917971
۰ نفر
اخبار کوتاه ورزشی .................
شهرستان ها ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 داخلی.ورزشی.خبرهای کوتاه کرمانشاه - رییس هییت بیس بال استان کرمانشاه گفت: ورزش راگبی در استان کرمانشاه روندی رو به رشد دارد.
" شریفه حق شناس " روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ورزش بیس بال در استان کرمانشاه در دو رشته راگبی و کریکت فعال است و دو رشته بیس بال و سافت بال هنوز در کرمانشاه راه اندازی نشده است.
وی افزود: رشته راگبی کرمانشاه هم در قسمت آقایان و هم در قسمت خانمها فعال است و در کشور حرفی برای گفتن داد و از الان تیم در حال آماده سازی خود برای شرکت در مسابقات راگبی المپیاد سال آینده هستند.
وی گفت: کریکت کرمانشاه فعلا در قسمت خانمها فعال است و آقایان تمایلی به حضور در این رشته ندارند ولی خانمها بسیار خوب در این رشته فعالیت می کنند.
وی افزود: در مسابقات قهرمانی کشور کریکت بانوان سال 86 که در کرمانشاه برگزار شد تیم راگبی بانوان کرمانشاه مقام سوم را کسب کرد.
وی گفت: رشته بیس بال را با قولهای مساعد مسوولین مرتبط قرار شده است که در سال آینده در کرمانشاه راه اندازی شود.
7456/567/1139 ***** شاهرود- اردوی تیم ملی بزرگسالان کانوپولوی بانوان برای آمادگی شرکت در مسابقات جهانی کانادا روز دوشنبه در شاهرود به کارخود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی شاهرود دراین اردوی 10 روزه 14 ملی ـ پوش به همراهی مربیان و سرپرستان تیم به تمرینات بدنسازی و آمادگی خود برای شرکت در این مسابقات پرداختند.
مسابقات جهانی کانوپولوی بانوان قرار است تیرماه 87 در کانادا برگزار شود. ک/1 625/1600/508 ***** رشت - از سوی اداره کل تربیت بدنی استان گیلان طی مراسمی یکشنبه شب از نخبگان ورزش این استان در رشت تجلیل شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم، "روحالله قهرمانی چابک" استاندار گیلان، "برانوش نیک بین" مدیرکل تربیت بدنی، ورزشکاران، مربیان، پیشکسوتان روسای هیاتهای ورزشی و داوران این استان حضور داشتند.
در جریان این مراسم از "غفور جهانی" پیشکسوت فوتبال، "احمد خشوعی" پیشکسوت کشتی، "بهران نوایی" پیشکسوت مطبوعات، "ملوک مرادی" پیشکسوت رشته والیبال تجلیل شد.
در ادامه این مراسم نیز از "نظام دودل" سرمربی تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان کشور، "فرنگیس قریشی" مربی تیم ملی شمشیربازی بانوان نیز تقدیر و تجلیل شد.
همچنین مسوولان تیم بسکتبال شهرداری لنگرود که موفق شدند به سوپر لیگ کشور نیز صعود کنند مورد تقدیر قرار گرفتند.
در ادامه این مراسم نیز از مسوولان هیاتهای وزنه برداری، تکواندو، کاراته تنیس روی میز و ورزشهای رزمی به دلیل درخشش در رقابتهای المپیاد ورزشی ایرانیان نیز تجلیل و تقدیر شد.
7285/604 ***** شیراز- مدیر کل تربیت بدنی فارس گفت: باید بدانیم که ماحصل تشکیل کانون هیات های ورزش فارس چه چیزی عاید ورزش فارس می کند ولی کانون هیات های ورزشی فارس باید الگوی ورزش درکشور شود.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، دکتر رشید خدابخش،دوشنبه در جمع اعضای هیات مدیره کانون هیات های ورزشی فارس افزود: نباید کانونی تشکیل دهیم که در آینده دچار مشکل شود به همین دلیل باید اساسنامه کانون مورد بازنگری قرار گیرد.
وی اضافه کرد: برای اعضای هیات رییسه این کانون احترام قائلیم ودر جلسه شرکت کردیم،کانون هیات ها به عنوان یک تشکل غیر دولتی (NGO) مد نظر است و باتوجه به اینکه تربیت بدنی دولتی است وتمام بودجه ها را دولت تامین می کند، چیزی که به دنبال آن می گردید، به نام هیات ها اینک وجود دارد.
خدابخش اضافه کرد: کانون اگر بدنبال آن است که از هیات های ضعیف حمایت کنداشکالی در ذات آن عمل نمی بینیم اما باید طوری سازماندهی شود که در عمل هم دچار اشکال نشود.
7368/515/675 ***** قزوین - بازیکنان تیم فوتسال بانوان حجاب قزوین کم تجربگی را علت اصلی عدم موفقیت تیم خود در رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان ذکر کردند.
سرمربی و جمعی از بازیکنان تیم فوتسال بانوان حجاب قزوین روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: تیم حجاب قزوین به دلیل اینکه در مدت زمانی کمتر از یکسال از لیگ دسته دو به دسته یک و از آن به لیگ برتر صعود کرد در مقایسه با تیم های با سابقه لیگ، تجربه اندکی داشت.
مربی تیم فوتسال حجاب استان قزوین گفت: تیم هایی که از لیگ دسته یک به لیگ برتر وارد می شوند، ضعف های زیادی دارند و از لحاظ تکنیک بازی قابل مقایسه با تیم های با سابقه در لیگ نیستند.
آمنه محمودی نایب رئیس هیات فوتبال استان قزوین افزود:برای تیم نیاز به جذب بازیکن کمکی با تجربه داشتیم که با تجربیات خود الگوی مناسبی برای بازیکنان ما باشد، ولی با توجه به زمان محدودی که برای این کار داشتیم نتوانستیم بازیکن مناسبی جذب کنیم.
وی ادامه داد:بانوان مربی استان تجربه کافی برای مربی گری در رقابت های لیگ را نداشتند که همین عامل تاثیر بسزایی در عدم موفقیت ما در رقابت های این دوره لیگ برتر فوتسال بانوان داشت.
ورزشی. 1521 1521 شماره 013 ساعت 12:58 تمام

سرخط اخبار ورزش